GeriGündem Koç: Bu hengamede şirket yönetmek cambazlık gibi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç: Bu hengamede şirket yönetmek cambazlık gibi

KOÇ Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç’a, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) tarafından "Fahri Bilim Doktoru" unvanı verildi. Düzenlenen törende konuşan Rahmi Koç, bir öğrencinin doktora almasının 8 yıl sürdüğünü, kendisinin ise 8 dakika konuşarak doktor olduğunu ifade ederek, 50 yıllık bir çalışma tecrübesi olduğunu, bu nedenle bunun bir haksızlık olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. Globalleşen dünyanın haberleşmenin sürati ve ulaşım imkanları ile küçüldüğünü belirten Koç, enternasyonal bir işi idare edenlerin gelişmeleri takip etmeden işine yön vermesinin artık imkansız hale geldiğini ifade etti.

Cambazlık gibi

Dünya ekonomisinde petrolün varilinin 135 doları geçtiğini, 200 dolara çıkacağından bahsedildiğini, şimdiden 2016 yılı petrolünün 140 dolardan kapatıldığını, altının onsunun ve buğdayın tonunun 1000 dolara çıktığını dile getiren Koç, Amerika’da başlayan "mortgage" krizinin, sadece Amerika’da şimdilik 1 trilyon dolar varlığı yok ettiğini söyledi. Geçen haziranda dünya ekonomisinin yüzde 2.8 büyüyeceği söylendiğini, oysa bu sene mart ayında bu tahminin yüzde 0.5’e çekildiğini vurgulayan Koç, "Bu hengamede şirketleri, sektörleri, ülkeleri planlı ve programlı şekilde idare etmek, artık cambazlık haline geldi. Yanlış bir hareket veya karar, bir memleketin, bir bölgenin, bir şirketin varlığını yok edebiliyor" diye konuştu.

Arçelik’in 3 aylık kárı 55 milyon YTL

ARÇELİK, yılın ilk çeyreğinde 55 milyon YTL net kár elde etti. Arçelik’ten yapılan yazılı açıklamada, geçen yılı 6,6 milyar YTL konsolide ciro ile tamamlayan şirketin, ilk 3 ayda 1.5 milyar YTL ciro elde ederken, bu dönemde uluslararası satışların toplam konsolide ciro içindeki payının yüzde 52’ye ulaştığı bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle