Gündem Haberleri

  Kobra baskını

  Hürriyet Haber
  07.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  408 tüp ‘kobra zehiri’ni tanesi 120 dolardan satmaya çalışan 2 kaçakçı, operasyonla yakalandı.

  İzmir'de kobra zehiri satmak isteyen 2 kişi yakalandı. Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Azerbaycan'dan getirildiği ve kobra zehiri olduğu öne sürülen cam tüpler içindeki sıvı maddeyi satmaya çalışan Mustafa Kardaş'la bağlantı kurdu. Tüpleri tanesi 120 dolardan satmak isteyen Kardaş, pazarlık sonunda 11 dolara razı oldu.

  Çantayla getirdi

  Buluşma yeri olan çay bahçesine içi tüp dolu çantayla gelen Kardaş, polisler tarafından yakalandı. Çantada, içinde ilaç sanayiinde ve ameliyatlarda kullanıldığı belirtilen 408 tüp kobra zehiri ele geçirildi. Kahvehane işleten 38 yaşındaki Mustafa Kardaş zehri, sürekli Türk cumhuriyetlerine giden arkadaşı Yakup Yiğit'in getirdiğini söyledi.

  Sorgulama sürüyor

  Mustafa Kardaş sorgusunda, tüplerde kobra zehiri olduğunu, fakat ne işe yaradığını bilmediğini öne sürerken, operasyonu sürdüren ekipler Yakup Yiğit'i de yakalayıp gözaltına aldılar. Polis yetkilileri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü, kobra zehiri olduğu söylenilen sıvının incelenmek üzere laboratuvara gönderildiğini belirtti.

  Labratuvarda inceleniyor

  İhbar üzerine düzenlenen operasyonla ele geçirilen 408 tüp sıvı incelemeye alındı. İlaç sanayiinde ve ameliyatlarda kanamayı durdurmak için kullanılan zehir tüplerinin tanesinin 120 dolardan alıcı bulduğu öğrenildi  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı