Gündem Haberleri

  KOBİ'lerin ufkunu bilişim ile açacak zirve

  Hürriyet İnternet
  06.01.2006 - 10:15 | Son Güncelleme:

  Türkiye Bilişim Derneği Eskişehir Şubesi, bu yıl ikincisini düzenleyeceği KOBİ'ler ve Bilişim Zirvesi'ni, "Girişimcilik, AB ve İnovasyon" temasıyla 15 Mart'ta gerçekleştirileceğini duyurdu. Eskişehir'deki Zirve'de, KOBİ'lerin bilişimden yararlanarak ticaret hacimlerini nasıl artıracakları ve AB fonlarından daha fazla nasıl yararlanabilecekleri ele alınacak.

  Zirve'de ayrıca, gelişen teknolojiden istifade ederek KOBİ'lerin yapabilecekleri zaman ve para tasarrufu, e-devlet uygulamalarında KOBİ'lere yönelik işlemler ve bununla ilgili mevzuat gibi konular üzerinde durulacak; elektronik imza kavramının tanımı ve kullanımına ilişkin detaylar dinleyicilerle paylaşılacak.

  Zirve'de KOBİ temsilcilerine, IRC-Anatolia projesi, "E-dönüşüm ve Türkiye", "Avrupa'daki KOBİ'ler ile İşbirliği ve Entegrasyon", "Girişimcilik, Risk Sermayesi, Ar-Ge ve Markalaşmada BT'nin Rolü", "Verimlilikte BT Çözümleri" konularında da bilgilendirme yapılacak. KOBİ'ler ve Bilişim Zirvesi'nde "E-ticaret Nedir, Nasıl Uygulanır", "E-ticarette Başarı Yöntemleri" gibi konular da uzmanları tarafından masaya yatırılacak.

  Zirve'nin açılış konuşmalarının, Başbakan Yardımcısı Doç. Dr. Abdüllatif Şener, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş ve Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı tarafından yapılması bekleniyor.

  Zirve, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Anemon Otel'de düzenleniyor. Zirve hakkında daha fazla bilgi için www.kobilervebilisim.org adresi ziyaret edilebilir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı