Gündem Haberleri

  KOBİ'lerin facebook'u

  Hürriyet Haber
  13.05.2008 - 13:59 | Son Güncelleme:

  Logo Yazılım, özellikle KOBİ'leri internet dünyasında bir araya getirmeyi amaçlayan "diyalogo.com"u hayata geçirdi.

  Logo'nun yeni uygulamasının tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Logo Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut, Logo'nun, 25 yıldan bu yana KOBİ'lerin en büyük yardımcısı olduğunu, KOBİ'lere çağın nimetlerini sunduğunu söyledi.

  Türkiye'de KOBİ'lerin söylendiği gibi o kadar "akılsız" olmadığını ifade eden Tekbulut, "KOBİ'lere vizyon vermek gerekiyor. KOBİ'lerin çok önemli aklı var. Biraz yol göstermek lazım" şeklinde konuştu.

  Logo'nun da KOBİ'leri dünya ile rekabete hazırlamanın yollarını aradığını, bu amaçla "diyalogo.com" portalını hayata geçirdiklerini belirten Tekbulut, burada Türk iş dünyasının birbirini tanıma fırsatı bulacağını, özellikle sitenin KOBİ'lere para kazanmanın yeni yollarını açacağını anlattı.

  Logo'nun "Gel siteni kur, Gel sosyalleş, Gel paranı kazan" sloganıyla hayata geçirdiği site üzerinden şirketlerin, ücretsiz web sitesi açabileceğini ifade eden Tekbulut, "6 aydır beta versiyonu içinde olan sitenin 35 bini aşan kullanıcısı bulunuyor. Bunun 400 bini bulmasını bekliyoruz. Bu bir KOBİ Facebook'u, tanışma platformu" dedi.

  Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tekbulut, öncelikli amaçlarının müşterileri için değer yaratmak olduğunu, Logo'nun da bu çalışmasıyla piyasadaki rekabet gücünü perçinlemeyi, gücüne güç katmayı amaçladığını söyledi.
  Logo'nun KOBİ'leri ayakta tutmayı hedeflediğini, diyalogo hizmetini önümüzdeki dönemde de ücretsiz sunacaklarının altını çizdi.

  LOGO SATILMADI DİYE YATIRIMCISINDAN TEPKİ ALIYOR...

  Tekbulut, yabancı ortaklık görüşmelerine ilişkin bir soru üzerine, Logo Yazılım'ın bölgesinde önemli bir güç olduğunu, her hafta bir şirketin görüşmeye geldiğini söyledi.

  Son olarak görüştükleri İngiltere merkezli bir şirketin, Türkiye ile ilgili risk algılamaları nedeniyle çekildiğini anlatan Tekbulut, Logo'ya güç katacak bir ortaklık girişimine açık olduklarını, hergün çeşitli firmalar tarafından ziyaret edildiklerini kaydetti.

  Türkiye'de bir şirketin satılmasının başarı olarak görüldüğünü, ancak bunu kendilerinin doğru bulmadığının altını çizen Tekbulut, Logo'nun şu ana kadar yabancı bir şirketle bir ortaklık yapmadığı için yatırımcısından büyük tepki aldığını söyledi. Tekbulut, "Borsa oyun yeri değil. Biz bu şekilde yatırımcı muhafazakarlığıyla bir yere gidemeyiz, böyle bir yatırımcı profiliyle Türkiye'den Google'ler çıkaramayız. Yabancı şirketler bize, 'anlamsız bir Borsa'da durmanın maliyet artırdığını ve hemen çıkmamız gerektiğini' ifade ediyor" şeklinde konuştu.

  "KOBİLER YARATIK DEĞİL..."

  Logo Üst Yöneticisi (CEO) Ali Güven de diyalogo.com'un Logo'nun önceden belirlediği inovasyon hedefinin bir sonucu olduğunu belirterek, Türkiye'nin bilişim ve yazılım notunun kırık olduğunu, bu nedenle Logo olarak teknolojinin kullanılması adına bir şeyler yapmayı amaçladıklarını söyledi.

  KOBİ'nin bir "yaratık" olmadığını, bir konsept olduğunu ifade eden Güven, hayata geçirdikleri projeye, "KOBİ'lerin camiasını yaratma projesi" olarak baktıklarını, parasal değerin ötesinde bunu bir görev olarak gördüklerini anlattı.
  Toplantıda verilen bilgiye göre, iş alemini bir araya getirmeyi hedefleyen Diyalogo'da şirketler üye olarak, site açabiliyor, diyalogo.com uzantılı e-mail ve web sitesi adreslerine sahip olabiliyor.

  Site aynı zamanda kullanıcılarına kurdukları siteleri istedikleri gibi çalıştırabilme, siteyi; bayilerin, çalışanların, müşterilerin üye olduğu bir kulüp gibi kullanabilme özelliği de sağlıyor.

  Şirketlere web sitesi oluşturma zorunluluğu getiren Türk Ticaret Kanunu yürürlüğe girdiğinde ise Diyalogo üyesi firmalar, kısa bir sürede web sitelerini hazırlayarak, istenilen raporları web siteleri üzerinden yayınlayabilecekler.
  Bu arada Logo, portal üzerinden başlattığı "En İyi Web Sitesi" yarışmasıyla da üyelerine çeşitli ödüller dağıtacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı