GeriGündem Koalisyon partileri, Af Yasası metnine sadık kalacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koalisyon partileri, Af Yasası metnine sadık kalacak

Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk, şartla salıvermeye ilişkin yasa tasarısının Adalet Komisyonu'nda görüşülmesinden önce koalisyon ortağı partilerin grup başkanvekilleri ile biraraya geldi. Toplantıda, ''Adalet Bakanlığı'nca hazırlanan ve liderler tarafından benimsenen metne sadık kalınması" konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Türk, Adalet Komisyonu'nda, bakanlığıyla ilgili bir tasarıya ilişkin görüşmenin tamamlanmasından sonra, Adalet Komisyonu Başkanı Emin Karaa ile MHP Grup Başkanvekili İsmail Köse'nin odasına geçti. MHP Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural ile partili bazı milletvekilleri de görüşmeye katıldı. DSP Grup Başkanvekili Aydın Tümen ile ANAP Grup Başkanvekili İbrahim Yaşar Dedelek de bir süre sonra Köse'nin makamına geldi.

Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrasında, MHP'liler toplantıyı bir süre kendi aralarında sürdürdüler.

Görüşmede, şartla salıverme ve ceza indirimine ilişkin yasa tasarısının Adalet Komisyonu'nda ele alınması sırasında MHP'li bazı milletvekillerinin değişiklik önergesi vermesi olasılığının değerlendirildiği öğrenildi.

Adalet Bakanı Türk, görüşme sonrasında, gazetecilerin ''önerge sorunu giderildi mi?'' sorusuna, ''sorun yok'' yanıtını verdi.

DSP Grup Başkanvekili Aydın Tümen ise Adalet Bakanlığı'nca hazırlanan metnin dışına çıkalmayacağını dile getirerek, ''İktidar kanadından değişiklik önergesi yok'' dedi.

ANAP Grup Başkanvekili İbrahim Yaşar Dedelek, ''Adalet Bakanlığı'nca hazırlanan ve liderler tarafından benimsenen metne sadık kalınacak'' diye konuştu. Dedelek, koalisyon ortağı partilerden değişiklik önergesi verilmeyeceğini belirterek, bireysel olarak verilecek önergelerin de reddedileceğini savundu.Yorumları Göster
Yorumları Gizle