Gündem Haberleri

  Klon plakalı onlarca taksi yollarda

  Süleyman KAYA / DHA
  13.09.2013 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Eyüp’te otomotiv firması sahibi Mehmet C.’nin onlarca kişiye aynı taksi plakasını sattığı iddia ediliyor. Dolandırıldıklarını söyleyen çok sayıda kişinin şikayeti üzerine polis, Mehmet C.’yi her yerde aramaya başladı.

  İddİaya göre Rami Kışla Caddesi üzerinde bulunan bir otomotiv firmasının sahibi Mehmet C., onlarca kişiye aynı taksi plakasını sattıktan sonra kayıplara karıştı. Mehmet C.’ye ulaşamayan ve dolandırıldıklarını anlayanlar şirkete akın etti. Mağdurlar Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Kapalı olan firmanın kapısına dayanan mağdurlar, Mehmet C.’nin kendileri üzerinden bankalardan büyük miktarda kredi çektiğini de söyledi. Mehmet C.’nin taksi plakalarını yaklaşık 1.3 milyon TL karşılığında sattığı belirtildi.

  1 PLAKA 1.3 MİLYON TL

  Dolandırıldığını söyleyen Mükremin Yılmaz, “4-5 ay önce bizden vekalet istenmiş, bu vekaletleri araç değişiklikleri için verdiğimizi düşünüyorduk. Nasıl yaptılarsa ticari krediye dönüştürüp, kredi çekmişler. Büyük bir dolandırıcılık var. Benim 3 tane taksi plakam var. Bu da yaklaşık 4 milyon TL’ye tekabül ediyor” dedi. Erkan Yılmaz ise, “15-20 gün önce plaka aldım. 550 bin TL para verdim. İşlemler için buraya geldiğimde kapalı olduğunu gördüm. Haberim olmadan benim plakayı başkalarının üzerine de yapmış” diye konuştu. Mağdurlardan Emine Bayramoğlu ise, “Bizim yarım plakamız vardı. Burada 40 yıllık esnaf. Biz de güvendik. Bu yüzden sadece kâğıt üzerinde sözleşme yaptık. Babam hacca gidecekti. Parasını almaya geldik. Adam kaçmış” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı