Gündem Haberleri

  Kliplerin en iyileri

  Hürriyet Haber
  09.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eşcinseller tören sırasında Eminem aleyhine gösteri yaptı

  Dünyadaki her müzik sanatçısının rüyasını süsleyen MTV Video Müzik Ödüleri töreni, dün sahiplerini buldu. Yılın video ödülü töreninde, tartışmalı rap sanatçısı ABD'li Eminem ödülleri topladı. Şarkı sözlerinde eşcinsel karşıtı olmak ve kadınlara yönelik şiddeti övmekle suçlanan Eminem, ‘‘The Real Slim Shady’’ klibiyle yılın video klibi, en iyi erkek video klibi ve en iyi rap video klibi ödüllerini aldı. ABD'de New York Radio City Music Hall'daki ödül töreni sırasında bir grup eşçinsel, binanın dışında Eminem aleyhinde protesto gösterisinde bulundu. On dalda favori gösterilen NSYNC de ‘‘Bye bye bye’’ klibiyle üç ödülün sahibi oldu.

  Eşcinsel kuruluşlarının MTV müzik kanalından Eminem'i törene davet etmemeleri yönünde baskılarına karşın, müzik kanalı, bu isteği reddetmiş ve rapçiyi 6 dalda aday göstermişti. Eminem, ödülünü alırken, kendisini kötüleyenlere albümünün dünya üzerinde 6 milyon adet satılmasında büyük katkıları olduğunu belirterek teşekkür etti. Törende Eminem'in ödülerini takdim etmek için gelen Jim Carrey'in imza dağıtımı ilgi görmedi.

  Britney'in şovu

  MTV'nin video ödülleri töreninde Britney Spears, muhteşem bir gösteri sundu. Britney Spears, sahne şovuyla salondakileri büyüledi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı