Gündem Haberleri

  KKTC'nin 26. Kuruluş Yıl Dönümü Resepsiyonu

  Hürriyet Haber
  14.11.2009 - 10:09 | Son Güncelleme:

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 26. yıl dönümü Ankara'da verilen bir resepsiyonla kutlandı.

  RESEPSİYONDAN FOTOĞRAFLAR

  Ankara'da verilen resepsiyonda KKTC'nin Ankara Büyükelçisi Namık Korhan ve eşi konuklarını kapıda karşıladılar.

  Resepsiyona TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner ve Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş gibi çok sayıda sivil ve askeri davetli katıldı.

  Resepsiyonda KKTC bayrağı şeklinde hazırlanan pastayı TBMM Başkanı Şahin, Genelkurmay Başkanı Başbuğ ve Dışişleri Bakanı Davutoğlu, KKTC'nin Ankara Büyükelçisi Namık Korhan ile birlikte kestiler.

  Şahin, Başbuğ ve Davutoğlu davette uzun süre sohbet etti.

  SALI GÜNÜ ZORLANDIM

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Meclis'teki “Demokratik Açılım” görüşmeleriyle ilgili olarak, “Hayırlı olsun herkes izledi. Sizler izlediniz, millet izledi. Onlar değerlendirirler. Benim bunun ötesinde bir şey söylemem mümkün değil” dedi.

  Şahin, KKTC'nin 26. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  “Demokratik Açılım” süreciyle ilgili TBMM'de yapılan görüşmeleri nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Şahin, Meclis Başkanı olarak her hangi bir siyasi konuda değerlendirme yapmasının doğru olmayacağını söyledi. Şahin, “Hayırlı olsun herkes izledi. Sizler izlediniz, millet izledi. Onlar değerlendirirler. Benim bunun ötesinde bir şey söylemem mümkün değil” dedi.

  Bugünkü görüşmelerde zorlanıp zorlanmadığı yönündeki bir soru üzerine Şahin, bugün zorlanmadığını ancak Salı günü yapılan görüşmelerde “bayağı zorlandığını” söyledi. Şahin, “O benim ilk deneyimimdi Salı günü, bugün rahattı. Sanıyorum bir de bütçe görüşmelerinde her halde çıkarız, bütçenin başlangıcı ve sonunda” diye konuştu.

  BAŞBUĞ GALATASARAYLI BAROS'U İSTEDİ

  Bir gazetecinin “Genelkurmay Başkanı her halde sizden Milan Baros'u istedi” demesi üzerine Şahin, şunları kaydetti:

  “İstedi bizden, bir bakalım, yani... Biraz zor veririz. Takımlarımızın Avrupa'daki şartlarını konuştuk. Genelkurmay Başkanımız Fenerbahçe'de santrfor sorunu olduğunu söyledi. 'Mesela Galatasaray'dan Baros gelse, bize verseniz, biz herhalde final oynarız' dedi. Kulüp başkanı olsaydım düşünürdüm ama şu anda öyle bir yetkim yok.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı