Gündem Haberleri

  Kızlarına Fadime adını veren aile ödüllendirilecek

  Fatih TURAN/ ARSİN,(Trabzon),(DHA)
  04.07.2012 - 21:02 | Son Güncelleme:

  TRABZON’un Arsin İlçesi belediyesinin ’Dursun’, ’Fadime’ ve ’İdris’ gibi isimlerin yaşatılması amacıyla başlattığı kampanyanın ilk bebeği ’Fadime’ dünyaya geldi. Bebeklerine ’Fadime’ ismini veren aile, kampanya kapsamında yarın ödüllendirilecek.

  Arsin Belediyesi, yörede unutulmaya yüz tutmuş ’Temel’, ’Dursun’ ve ’Fadime’ gibi isimleri yeniden canlandırmak ve yaşatmak amacıyla, yaklaşık 6 ay önce bu isimleri bebeklerine verecek ailelere 1 Cumhuriyet altını vereceğini duyurdu.

  Çok sayıda bebeğin dünyaya geldiği ilçede bugüne kadar bebeklerine bu isimleri veren çıkmadı. Bugün bir açıklama yapan ilçe belediyesi, kampanya sayesinde ilçede ilk kez bir ailenin dünyaya gelen çocuklarına ’Fadime’ adını verdiğinı duyurdu. ’İlk olması nedeniyle aileye sadece altın değil, bebeğimizin büyümesine katkı sağlayacak birçok hediyeyi de takdim edeceğiz’ denilirken, belediye başkanı Erdem Şen’in, çocuklarına yöreye özgü ismi veren ailenin evine giderek, altın ve çeşitli hediyeler armağan edeceği belirtildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı