Gündem Haberleri

  Kızların gasp davası

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  17.02.2011 - 11:29 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da, 17 yaşındaki N.T. ile 15 yaşındaki L.K. adlı kızlar arasında, bir erkek yüzünden çıkan tartışma, arkadaşlarının da katılmasıyla gasp ve tehdit olaylarına kadar dayandı. Tutuksuz yargılanan 5 kız, hakim karşısına çıktı.

  Samsun’da iddialara göre N.T. ile L.K., erkek arkadaş yüzünden aralarında çıkan anlaşmazlık sonrasında geçen yıl Kasım ayında birbirlerinin telefonlarına küfür ve tehdit içerikli mesajlar çekmeye başladı. Bunun üzerine N.T. konuşmak için L.K.’yı evine çağırdı. L.K. arkadaşları B.Y. (16), E.G. (17) ve M.Y.’yi (16) de alarak çağrıldığı eve doğru yola çıktı.

  Evin önünde kendilerini Ş.B. (16), kuaförlük yapan H.T. (17), lise ikinci sınıf öğrencisi A.A. (16) ve lise son sınıf öğrencisi Hafize C.K. (19) ile birlikte bekleyen N.T., yanlarına gelen 4 genç kızı, kollarından çekerek zorla ailesiyle birlikte oturduğu eve soktu. Burada kızlar arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. N.T., ve arkadaşları 4 genç kızı döverek L.K.’nın 3.5 TL’sini, E.G.’den 2 TL ve cep telefonunu, B.Y.’nin de cep telefonunu zorla alıp evden gitmelerine izin verdi. 4 kız polise gidip şikayetçi olunca gözaltına alınan 5 genç kız nöbetçi mahkemeye çıkarıldı.

  Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 5 kişi Samsun 1’inci Ağır Cceza Mahkemesi’nde tehdit, gasp ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma suçlarından her biri için 22 yıl hapis cezası istemiyle ilk kez hakim karşısına çıktı.

  Kapalı yapılan duruşmayaya gasp edilip dövüldüklerini söyleyen 4 kız katılmadı. Sanıklardan N.T. savunmasında üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmeyerek, "L.K., bana ve arkadaşlarıma küfür ve tehdit içerikli mesajlar gönderiyordu. Bende kendisini arayıp ne sorunu olduğunu sordum. Buluşmaya karar verdik. Onu eve çağırdım. Diğer kızlarla birlikte geldi. Kız arkadaşlarım benimle birlikteydi. Zorla eve sokmadık. Kendileri içeriye girdi. Ben bir odada L.K. ile konuşurken onlar diğer odada oturuyordu. Tartışma sırasında L.K. bıçak çıkardı. Daha sonra diğer kızlar odaya girdi. Onlarda evden çıkıp gittiler. Kesinlikle paralarını yada cep telefonlarını almadık" diye konuştu. Diğer sanıklarda arkadaşlarının savunmasına katıldıklarını dile getirirken, H.T., "L.K. bıçak çıkarınca ben kendisine bir tokat attım" dedi.

  Mahkeme gelmeyen mağdurların ve tanıkların dinlenmesi çin duruşmayı erteledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı