Gündem Haberleri

  Kızla, oğlan karşılaşırlar...

  Hürriyet Haber
  15.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sinema eleştirmenlerinin ‘‘1930'lu yılların Preston Sturges ve Billy Wilder komerilerine’’ benzettiği Olağanüstü Bir Hayat, yönetmen Boyle, senarist John Hodge ve yapımcı Andrew MacDonald'dan oluşan 'muhteşem üçlü'nün ortak çalışması. Sinemanın yeni harika çocukları Boyle, Hodge ve MacDonald, Mezarımı Derin Kaz ve Trainspotting gibi yankı uyandıran yapımlarıyla tanınıyorlar. Ve tıpkı ilk iki filmde olduğu gibi Olağanüstü Bir Hayat'ta da gerçekten 'olağanüstü' bir öykü anlatıyorlar.

  Film, yaşamın 'sürekli kaybedenler' tarafında yeralan Robert adlı genç bir adamla, 'şanslı doğanlar' sınıfından güzeller güzeli Celine'in ilginç aşk öyküsünü anlatıyor.

  Bir şirkette temizlik işçisi olan Robert'ın ütopya sayılabilecek bir hayali vardır. Ünlü bir yazar olmak. Robert'ın çalıştığı şirketin sahibinin kızı olan Celine'in hayattaki en büyük sorunu ise kredi kartlarının limitinin dolmasıdır. Bu ilginç ikiliyi uzaktan izleyen en az onlar kadar ilginç bir başka ikili daha vardır: Cennet Polis Merkezi'nde görevli O'Reilly ve Jackson. Onların görevi ne olursa olsun Robert ve Celine'i biraraya getirip, aşık olmalarını sağlamaktır. Olağanüstü Bir Hayat, konusu kadar oyuncularıyla da ilgi çekici. Trainspotting ekibinden Ewan McGregor ile sarışın güzel Cameron Diaz, başrolleri paylaşıyorlar. Bu ikiliye deneyimli oyuncu Holly Hunter, Dan Hedeya ve Delroy Lindo eşlik ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı