Gündem Haberleri

  Kızını zehirleyip boğan anneye 20 yıl hapis

  ADANA, (DHA)
  28.12.2009 - 13:23 | Son Güncelleme:

  ADANA’da yasadışı ilişki yaşadığını iddia ettiği kızı 18 yaşındaki Melek’i fare zehiriyle zehirleyip, ardından boğarak öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 43 yaşındaki İrep Demir, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Denizli Mahallesi’nde bir giyim mağazasında tezgahtar olarak çalışan Melek Demir’in, komşu mağaza sahibi, soyadı aynı olan 2 çocuk babası 30 yaşındaki Mehmet Demir ile yasak ilişki yaşaması ölümüne neden oldu. Eşi Mehmet’in, Melek Demir’e gönderdiği 107 aşk mesajını bulan 27 yaşındaki Ebru Demir, kızkardeşi 22 yaşındaki Eda Kapar ile birlikte Melek’in saçını kesip, şantaj olarak kullanmak üzere 7 çıplak fotoğrafını çekti, bu ilişkiyi kızın annesine anlattı. Anne İrep Demir de, iddiaya göre 3 Şubat’ta kızı Melek’e önce fare zehiri ve kalp ilacı içirip, ardından yüzüne yastık basıp boğarak öldürdü.

  ‘KÖTÜ YOLA MI DÜŞECEKSİN’

  Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan anne Demir, Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Baba 48 yaşındaki Nejat Demir’in de katıldığı duruşmada sanık anne Demir, kızı ile yaşadığı yasak ilişki yüzünden tartıştığını, ancak nasıl öldürdüğünü hatırlamadığını söyledi. Anne Demir, kendisini şöyle savundu:

  “Ebru Demir ve kız kardeşi Eda, kızımı eşi Mehmet ile mesajlaştığı için alıkoymuş. Kızımı vermesi için Ebru’ya çok yalvardım. Vermedi. Orda mı değil mi diye kabini açtığımda kızım ayakta duruyordu. 3’üncü kez gittiğimde kızımı götürmüşlerdi. 10 dakika sonra geldiler. Kızımın elinde kabanı ve kazağı vardı. Niye çıkardığını sorunca Eda Kapar ‘teyze sıcakladı onun için çıkarttı’ dedi. Ebru, ertesi sabah dükkanda olması şartıyla kızımı bana verdi. Akşam kızım kustu. Niye kustuğunu sorunca fare zehri içtiğini söyledi. Ben bu olaylar üzerine ‘kızım keşke ölseydin’ dedim. Bunu söylerken çok sinirliydim. Sabah kızımı konuşmak için odaya çağırdım. Kızıma ‘bunlar senin çıplak resimlerini çekmişler, bunları ne yapacağız?’ diye sordum. Kızım da, ‘Bıktım artık sizin namusunuzdan, şerefinizden çekip gideceğim. Artık dayanamıyorum. Üstüme çok geliyorsunuz’ dedi. Ben de ‘Nereye gideceksin kötü yola mı düşeceksin?’ dedim. Kavgaya başladık. Kızım beni itince o anda kendimi kaybettim. Daha sonra neler olduğunu hatırlamıyorum. Bir süre sonra evimize insanlar geldi. Evimize niye geldiklerini sordum. Bu arada bana bir iki tokat atıldı ‘kendine gel’ dediler.”

  BABA: OLAYLARI BİLSEYDİM ENGELLERDİM

  Hakimin son sözünü söylemesini istediği anne Demir, “Benim buraya gelmem bile utanç verici bir durum. Konuşamıyorum. Nasıl olduğunu bilemiyorum. 25 yıldır evliyim. Eşimle ve çocuklarımla çok uyumlu bir aile hayatımız vardı. Nasıl oldu bilemiyorum” diye konuştu.
  Baba Nejdet Demir ise eşinden şikayetçi olmadı. Baba Demir, “Akşam kızım durgundu. Bir şey olup olmadığını sordum. ‘Yok’ diyince bir şey demedim. Olayları bilseydim engellerdim” dedi.

  Mahkeme heyeti, sanık anne Demir’i kızını boğarak öldürdüğü için önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, ardından suçu tahrik altında işlediği için 24 yıla, mahkemedeki iyi halinden dolayı da indirim yaparak 20 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  Melek Demir’in, öldürülmeden önce saçını kesip ve çıplak fotoğraflarını çektiği iddia edilen Ebru Demir ve kardeşi Eda Kapar hakkında, Adana 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde 15’er yıl hapis cezası istemiyle açılan dava devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı