Gündem Haberleri

  Kızını döven babaya 69 gün sonra soruşturma

  EDİRNE, (DHA)
  11.02.2011 - 18:35 | Son Güncelleme:

  EDİRNE’de geçen yıl Aralık ayında sokak ortasında kızını döverken görüntülenen 58 yaşındaki Hüseyin Ö., görüntülerin basında yer almasından 69 gün sonra gözaltına alındı. Hakkında, aile fertlerine kötü muameleden soruşturma açılan baba ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Edirne’de kentin en işlek yerlerinden biri olan Londra Asfaltında geçtiğimiz 3 Aralık tarihinde bir babanın kızını dövmesi, yoldan geçen bir kişi tarafından tesadüfen görüntülenmişti. Basına yansıyan görüntülerden 69 gün sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı, Edirne Emniyet Müdürlüğü’nden bilgi istedi. Bunun üzerine sokak ortasında 19 yaşındaki M.Ö.’yü döven kişinin 58 yaşındaki Hüseyin Ö. olduğu tespit edilerek gözaltına aldı.

  Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nde ifadesi alınan Hüseyin Ö., görüntüleri izleyerek evden kaçan kızını eve götürmek istediğini, gelmek istemediği içinde dövdüğünü söyledi. Edirne Devlet Hastanesi psikiyatri servisinde tedavi olan 19 yaşındaki M.Ö. ise olay günü erkek arkadaşının yanına gittiğini ifade ederek "Erkek arkadaşım ile evlenmek istiyordum. Onunla buluşmak için gittiğimde, babam geldi. Beni eve götürmek istedi ama gitmem deyince zor kullanarak beni dövdü" dedi.Baba Hüseyin Ö. hakkında ‘aile fertlerine kötü muamele’ iddiasıyla soruşturma açılırken, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı