Gündem Haberleri

  Kızına sahip çıkmamışsın

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tecavüze uğrayan kızın babasına hakimden azar

  Sefaköy'de, 15 yaşındaki A.P.'nin kızlığını bozup defalarca cinsel ilişkiye girdikleri iddiasıyla 10'ar yıl hapisleri istenen Celal Öztürk ve Ahmet Yeşilbay'ın duruşmasında, mahkeme başkanı Zekeriya Dilsizoğlu, baba Ahmet P.'yi ‘‘Babalık görevini yerine getirmiyorsun. Kızına sahip çıkmamışsın’’ diyerek azarladı.

  Bakırköy 3.Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davaya, şikayetçiler Ahmet P., kızı A.P. ve tutuklu sanıklar Celal Öztürk ile Ahmet Yeşilbay katıldılar. Suçlamaları reddeden sanıklardan Celal Öztürk,‘‘A.P. ile ablası Aygül vasıtasıyla tanıştım. Arkadaşımla çıkıyorlardı. 'Beraber gezmeye gidelim' dediler. Ablasına 'Bana da bir kız bul, birlikte gezmeye gidelim' dedim. Ablası da, kızkardeşini getirdi. Cennet Mahallesi'nde, bir eve gidip birlikte olduk. Ama ben kızlığını bozmadım. Dana sonra da birkaç kez birlikte olduk ama zor kullanmadım’’ dedi.

  A.P.'yi kaçırmakla suçlanan diğer sanık Ahmet Yeşilbaş ise ‘‘A.P. ile kendi isteğiyle birlikte oldum. Kız değildi. Kızlığını kimin bozduğunu bilmiyorum’’ diye konuştu.

  Şikayetçi A.P.,‘‘Celal Öztürk'le ablamın vasıtasıyla tanıştık. Bir süre arkadaşlık ettik. İlişkiye benim rızamla girdik. Sonra birkaç defa daha birlikte olduk. Ancak Celal'le, benim kızlığımı bozmayacağı konusunda anlaşmıştık. Ahmet Yeşilbay ise beni kaçırdı. Her ikisinden şikayetçiyim’’ dedi. Sanıkların cezalandırılmasını isteyen baba Ahmet P.,‘‘Kızımı, ablaları bu çocuklarla tanıştırmış. Kızım, bir süre ortadan kaybolmuştu. Onu, Ahmet Yeşilbay'ın evinde buldum. Sanıklardan şikayetçiyim’’ diye konuşunca Mahkeme Başkanı Zekeriya Dilsizoğlu babayı, ‘‘Babalık görevini yerine getirmiyorsun. Kızına sahip çıkmamışsın’’ diyerek azarladı.

  Mahkeme, sanıklardan Ahmet Yeşilbay'ın tahliyesine karar verdi. Duruşma dosya eksiklerinin giderilmesi için ertelendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı