Gündem Haberleri

  Kızımı vermem

  Neşet KARADAĞ-Tuncay DAĞLI (DHA)
  31.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana’da, cep telefonunu kaybettiği iddiasıyla babası tarafından kızgın şişle işkence gördüğü iddia edilen 7 yaşındaki G.O., geceyi serbest bırakılan babası Tarık O. (35) ile aynı evde geçirdi.

  Kızı G.’nin kollarını, omuzlarını ve ayaklarını kızgın şişle dağladığı iddia edilen ayakkabı boyacısı Tarık O., önceki akşam "aile içi şiddet" suçundan sevk edildiği adliyede nöbetçi Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Kızına işkence yaptığı iddia edilen baba, adliyeden çıkar çıkmaz evine gitti.

  Savcılık babaya verdi

  Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çocuğu geçici olarak da olsa almak istediyse de, savcılık kararı gereği bunu sağlayamadı. 3 çocuğu ve eşiyle birlikte Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki tek odalı harabe bir evde kirada oturan, geceyi de oda dışındaki avluda yatarak geçiren Tarık O. dün sabah kızına işkence yapmadığını tekrarladı. Çocuğunun kendisinden alınmasına izin vermeyeceğini söyleyen Tarık O. "Hangi baba çocuğunu dövmez. Kızımı almalarına izin vermem. Kolaysa gelip alsınlar" diye meydan okudu. Kızının devlet korumasına alınmasının gündeme gelmesiyle ilgili olarak konuşan Tarık. O. "Kızımı vermem" deyince, babasına sarılıp öpen G.O., "Ben gitmem, babamı özlerim" diye konuştu.

  Komşular tepki gösterdi

  Tarık O.’nun adliyede serbest bırakılmasına komşuları tepki gösterdi. Küçük G. ile ilgili haberleri okuyunca duygulandığını belirten Adana Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yusuf İyi, "Bugün o çocuğun başına gelen yarın herkesin başına gelebilir. Gece çocuğu almak için elimizden geleni yaptık, ancak savcılığın talimatı olmadan elimizden bir şey gelmedi" dedi. Savcının, polisin ısrarına rağmen, babanın işkence yapmadığına inandığını söyleyerek, küçük G.’nin ailesine teslimini istediği öğrenildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı