Gündem Haberleri

  Kızıltepe'de saldırıyı önleyen polislere takdir

  A.A
  14.10.2008 - 17:56 | Son Güncelleme:

  Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, provokasyonel eylem içerisinde olduğu belirtilen iki kişiyi yakalayan polis memurlarına takdirname verildi.

  Kızıltepe Kaymakamı Osman Tunç, düzenlenen törende, bir kişinin, Kızıltepe Belediyesi tarafından bu yıl 10-12 Ekim tarihlerinde dördüncüsü düzenlenen Kültür Sanat Festivalinin açılış programına katılmak üzere ilçeye gelen ve aralarında kamuoyunun da yakından tanıdığı siyasi isimlerin bulunduğu protokol bölümüne geçmeye çalıştığı sırada, şüpheli hareketleriyle polislerin dikkatini çektiğini söyledi.

  Polisler tarafından fark edildiğini anlayan kişinin, kendisine gözcülük yapan başka bir kişinin motosikletiyle kaçmaya çalıştığını belirten Tunç, şöyle konuştu:
  “Motosikletin çalışmaması üzerine zanlı, polislere ateş etmek suretiyle kaçtıktan sonra saklandığı mezarlıkta yakalanmıştır. Uyuşturucu kullandığı da öğrenilen kişinin, toplumumuzun huzurunu bozmaya yönelik organize yada ferdi olası bir provokatif saldırı hazırlığı içinde olduğunu düşünüyoruz. Yakalanan kişilerden birinin, daha önce terör örgütü suçundan hüküm giydiği ve cezaevinde yattığı tespit edilmiştir.

  Yakalanan kişiler ile ilgili çok yönlü soruşturma sürüyor”Tunç, daha sonra aralarında bir emniyet amirinin de bulunduğu 5 polis memuruna takdirname verdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı