Gündem Haberleri

  Kızılırmak'ta el bombası bulundu

  Erhan GÖĞEM/BAHŞILI (Kırıkkale), (DHA)
  14.01.2011 - 11:17 | Son Güncelleme:

  KIRIKKALE’nin Bahşılı İlçesi Yeşilköy Mahallesi Rafineri Kızılırmak Köprüsü yakınında balık avlayan Ali Alsancak’ın ağına patlamamış el bombası takıldı. Tedirgin olan Alsancak polisi aradı, bomba imha uzmanları ağdaki el bombasını alıp götürdü.

  - Bahşılı’nın Hüseyin Onbaşı Mahallesi’nde oturan balıkçı 41 yaşındaki Ali Alsancak, gece Rafineri Köprüsü yakınındaki Kızılırmak nehrine ağ attı. Alsancak, attığı ağı ise gece yarısı toplayıp evine götürdü. Sabah ağdaki balıkları temizledikten sonra düzeltmeye çalışan Alsancak, ağa takılı el bombasını görerek İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne haber verdi.

  Ali Alsancak, dört çocuğunun geçimini balıkçılıkla sağladığını söyledi. Alsancak, "Gece yarısı soğuk olduğu için topladığım ağdaki balıkları sabah toplarken bir cisim gördüm. Elime alıp baktığımda el bombası olduğunu gördüm ve çok kortum. Hemen çocukları uzaklaştırdım ve Bahşılı İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü arayıp haber verdim. Gelen bomba imha ekipleri, el bombasını götürdü. Daha sonra ekiplerle giderek balık tuttuğum bölgede bulduğum el bombasının yerini gösterdim. Bir daha ağa takılan cisimlerle uğraşırken daha dikkatli olacağım" dedi.

  El bombasının patlamamış olduğu, seri numarasının okunmadığı ve Amerikan savunma tipi olduğu öğrenildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı