Gündem Haberleri

  Kızılırmak’a atlatan fatura

  Eraydın AYTEKİN/Yüksel MENEKŞE, DHA
  04.04.2004 - 01:39 | Son Güncelleme:

  Sivas’ta, anne ve babaları olmayan, babaanneleriyle birlikte yaşayan Döndü ve Selma Gömen adlı kız kardeşler Kızılırmak üzerindeki Karşıkaya Köprüsü’nden atlayarak intihar etmek istediler.

  Sivas’ta önceki gece saat 20.30 sıralarında, 20 yaşındaki Döndü Gömen ile 15 yaşındaki Selma Gömen Karşıyaka Mahallesi yakınlarındaki, Karşıyaka Köprüsü’ne geldiler. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, bir süre köprüde bekleyen kardeşler daha sonra Kızılırmak nehrine atladılar. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen bir polis, suya atlayarak kardeşlerden Döndü Gönen’i kurtardı. Ablasının hemen ardından suya atlayan Selma Gömen ise gece yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. Kurtarıldıktan sonra sinir kizleri geçiren Döndü Gömen, ‘Kardeşimi bulmadan beni götürmeyin. Kardeşimi de çıkarın’ diye ağladı.

  Döndü Gömen polise, evlerine gelen 3 milyar liralık telefon faturasını ödeyemedikleri için bunalıma girdiklerini söyledi. Döndü Gömen ‘Ben birkaç kez girişimde bulunduktan sonra atladım. Kız kardeşimin ne zaman atladığını görmedim’ dedi. 2 genç kızın babaanneleri ile birlikte kaldıkları, daha önce de yüksek miktardaki telefon faturası nedeni ile sıkıntı yaşadıkları öğrenildi.

  14 saat aradılar

  Selma Gömen’in bulunması için polis, itfaiye, jandarma ve il sivil savunma ekipleri seferber oldu. Irmakta 2 kilometrelik alanda yapılan aramadan sonuç alınamadı. Akıntının fazla olması ve sivil savunma ekibinin botunun devrilmesi nedeniyle 14 saat sonra çalışmalara son verildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı