GeriGündem Kızıldeniz'de batan gemiden 22 kişi daha kurtarıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kızıldeniz'de batan gemiden 22 kişi daha kurtarıldı

Kızıldeniz'de batan yolcu gemisinde bulunan kazazedelerden 22'sinin daha kurtarıldığı bildirildi. Suudi yetkililer, 19 Mısırlı ve 3 Suudi'nin kurtarıldığını, böylece faciadan sağ kurtarılanların sayısının 378'e ulaştığını açıkladı.

KURTULANLARIN SAYISI 378

Mısırlı yetkililer, şu ana kadar 378 kişinin kurtarıldığını açıkladılar.  Mısır Denizcilik İdaresi Müdürü Mahfuz Taha, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Şu ana dek 378 kişi kurtarıldı. Arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor” diye konuştu. Taha, kazada ölenlerin sayısına değinmedi.

Polis yetkililerinin son açıklamasına göre kazanın ardından, 185 kişinin cesedi bulundu. Gemide yaklaşık 1400 kişi bulunuyordu.

MÜBAREK KAZAZEDELERİ ZİYARET ETTİ

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, batan gemiden kurtulanları ziyaret etmek amacıyla bu sabah Hurgada'ya gitti.
Mısır haber ajansı MENA'nın haberine göre, Mübarek ve beraberindeki Başbakan Ahmed Nazif ile 4 bakan, Hurgada'daki 2 hastanede yatan kazazedeleri ziyaret etti.

JAPONYA VE ÇİN'DEN TAZİYE MESAJI

Japonya ve Çin, kaza nedeniyle Mısırlı ve Suudi yetkililere başsağlığı mesajı yolladı. Japonya Dışişleri Bakanı Taro Aso, Mısır'da meydana gelen yolcu gemisi faciası nedeniyle Mısır Dışişleri Bakanı Ahmed Ebugeyt'e taziye mesajı gönderdi.

Aso, mesajında çok sayıda insanın öldüğü kazayı büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini, Mısırlı meslektaşına ve kurbanların ailelerine başsağlığı dilediğini belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle