Gündem Haberleri

  Kızılay'ın yardım uçağı Pakistan'da

  A.A.
  09.05.2011 - 21:58 | Son Güncelleme:

  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı koordinasyonunda Kızılay tarafından temin edilen 35 ton insani yardım malzemesini taşıyan Türk Hava Yolları (THY) kargo uçağı, Pakistan'ın Karaçi kentine ulaştı.

  Türk Kızılayı Pakistan Delegasyon Başkan Yardımcısı Sadullah Devletgeldi, Uluslararası Karaçi Hava Limanına inen kargo uçağındaki yardım malzemelerinin Pakistan Ulusal Afet Yönetim Merkezi yetkililerine teslim edileceğini söyledi.
  Devletgeldi, Kızılay tarafından temin edilen 35 ton ağırlığında, pirinç, nohut ve şekerden oluşan insani yardım malzemesinin ülkenin güneyindeki Sind eyaletindeki sel mağduru bin 320 aileye dağıtılacağını belirtti.

  Son gelen malzemelerle birlikte, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Türkiye'den Pakistan'a, toplam 109 milyon TL tutarında yardım gönderdi.

  THY kargo uçağının, Sağlık Bakanlığına ait tam donanımlı mobil hastanelere destek vermek amacıyla daha önce Pakistan'a gönderilen 2 adet UMKE aracı ve 1 adet ambulans ile yaklaşık 4 ton ağırlığındaki malzemeyi de Karaçi'den alarak Türkiye'ye döneceği bildirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı