Gündem Haberleri

  Kızılay'dan Beylikdüzü'ne aşevi

  A.A
  13.05.2010 - 14:40 | Son Güncelleme:

  İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde, hayırsever bir çiftin katkılarıyla yaptırılan Türk Kızılayı Aşevi, törenle hizmete girdi.

  Seval-Suat Sürmen Aşevinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, 365 gün yoksul vatandaşların sofralarına sıcak yemek taşıyan Türk Kızılayının bir yandan da aşevlerine yeni bir konsept getirdiğini belirtti.

  Hizmete giren aşevinin, bu yeni konseptin ilk örneği olduğunu ifade eden Küçükali, Van, Ağrı ve Bingöl'de de aynı modelle tasarlanacak aşevleri açılacağını söyledi.

  Küçükali, aşevinde pişirilecek yemeklerin, sefer taslarına konularak, gönüllüler tarafından, Kaymakamlık, Belediye ve Kızılay tarafından tespit edilecek ihtiyaç sahiplerine bisikletlerle ulaştırılacağını bildirdi.

  Seval ve Suat Sürmen çiftinin yaptırdığı aşevinin, günde 500 kişiye sıcak yemek dağıtacağını belirten Küçükali, “Fukaralık, yoksulluk zor iştir. Dünyada
  tüm edebiyatçıların, bana göre, yazıp, çizemediği, tam tarifini yapamadığı iki şey var. Bunların biri yetimlik, diğeri ise yoksulluktur. Bunu çeken bilir, ancak yaşayarak anlatılabilir” diye konuştu.

  Küçükali, hizmete giren aşevinin yaşaması için hayırseverlerin burayı sahiplenmesi gerektiğine işaret etti.

  Aşevini yaptıran Suat Sürmen de kendisine böyle bir hizmeti gerçekleştirmesi için sağlanan fırsata teşekkür etti.

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali, aşevi yapımına katkıda bulunan Suat Sürmen ile Beyikdüzü Kaymakamı Yusuf Odabaş ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun'a birer plaket sundu.

  Üç katlı inşa edilen ve içerisinde adak kesim yeri, mutfak, kiler ve soğuk hava deposu bulunan 750 metrekare alana sahip aşevinin yaklaşık 1 milyon liraya mal olduğu öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı