Gündem Haberleri

  Kızılay davası bilirkişi raporu bekliyor

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kızılay Genel Başkanı Ertan Gönen, eski Genel Başkanı Kemal Demir ve Teftiş Kurulu Başkanı İlyas Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 13 kişinin, kurumu zarara uğratma ve görevi suistimal suçlamasıyla yargılanmalarına devam edildi.

  Sanıkların Kızılay'a ait gayrimenkullerin kiralanması ve onarımı ile ortak giderlerinin ödenmesinde, ''görevlerini kötüye kullandıkları ve ihmal ettikleri'' gerekçesiyle açılan davanın bugünkü duruşması bilirkişi raporu gelmediği için ertelendi.

  Ankara 18. Asliye Ceza Mkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında bilirkişi raporunun beklenmesine karar verilerek duruşma ertelendi.

  İddianamede, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi sonrasında, Kızılay Genel Başkanlığı hakkında inceleme yapan Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun suç duyurusunda bulunduğu belirtiliyor.

  Soruşturmada, ''gayrimenkullerin kiralanması ve onarımı ile ortak giderlerinin ödenmesinde suiistimal niteliğinde uygulamalar yapılarak yönetim kurulu üyelerinin yakınlarına derneğin zararına olacak imkanlar sağladıklarının anlaşıldığı'' savunulan iddianamede, 13 kişi hakkında 3 ay ile 6 yıl arasında değişen hapis cezaları talep ediliyor.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı