Gündem Haberleri

  Kızılay’dan depremzedelere 5 bin çadır

  Hürriyet Haber
  10.04.2004 - 11:07 | Son Güncelleme:

  Erzurum'da depremzedeler, yaşamlarını çadırlarda sürdürüyor. Bölgede 25-28 Mart 2004 tarihleri arasında meydana gelen depremlerde mağdur olan vatandaşlar, Kızılay tarafından kurulan 4 bin 366 çadırda yaşıyor.

  Depremden en fazla etkilenen Aşkale İlçesi'ne bağlı 13 köyde depremzedeler, çadır hayatına alıştı. Bölgeye yardımlar ise sürüyor.

   

  Bu arada, yaklaşık bir hafta önce sıcaklığın sıfırın altında 23 dereceye kadar düştüğü deprem bölgesinde havaların giderek ısınması, çadırlarda yaşayan depremzedeleri sevindirdi.

     

   KIZILAY'IN YARDIMLARI...

     

  Tazegül Köyü Muhtarı Vahdettin Çelik, depremde köydeki bütün evlerin hasar gördüğünü söyledi. Kızılay'ın depremden yaklaşık 2 saat sonra bölgeye çadırlar kurduğunu belirten Çelik, ''Kızılay'ın yaptığı yardım, köydeki vatandaşlarımıza örnek oldu.

   

  Önceki kurban bayramlarında kurban derilerini Kızılay'a vermek istemeyen vatandaşlar oluyordu. Şimdi Kızılay'a yapılan yardımların nereye gittiğini çok iyi öğrendiler. Bundan sonraki bayramlarda kesilecek tüm kurbanların derilerini Kızılay'a vereceğiz'' dedi.

   

  Acil ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Çelik, afet konutlarının yapımına bir an önce başlanmasını beklediklerini söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı