Gündem Haberleri

  Kızılay Başkanı'ndan son dakika artçı deprem uyarısı

  Hürriyet Haber
  12.06.2017 - 16:32 | Son Güncelleme:

  Ege Ve Marmara bölgelerinde paniğe yol açan 6.2 büyüklüğündeki depremin ardından açıklamalarda bulunan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık vatandaşları artçı sarsıntılara karşı uyardı. Dr. Kınık, "Ege fayları formasyonu gereği uzun deprem artçıları oluşturabilirler. Vatandaşlar bölgede dayanıksız ve hasarlı binalardan uzak durmalılar" dedi.

  Twitter adresinden açıklamalarda bulunan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, "Yunan Kızılhaçı ile görüşüldü ve Midilli ile ilgili kendilerine olumsuz bir bilgi ulaşmadığını ifade ettiler" mesajını paylaştı.

  Kızılay Genel Başkanı'nın açıklamaları şöyle:

   

  İstanbul'da hissedilen depremin ardından ilk görüntülerKandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada depremin Ege Denizi'nde 6.3 büyüklüğünde olduğu bildirilen deprem İstanbul'da da hissedildi.

   

  Ege açıklarında depremEge Denizi'nde 6.3 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi. Marmara ve Ege'de hissedilen İzmir, İstanbul, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ gibi pek çok ilde paniğe neden oldu. İlk gelen bilgilere göre depremin merkez üssü İzmir açıkları.

   

  Banu Şen İzmir'den depremi bildiriyorhurriyet.com.tr İzmir muhabiri Banu Şen, depremi İzmir'den bildirdi.
  Etiketler: Deprem , Marmara , EGE , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı