Gündem Haberleri

  "Kızıl Prenses" suçlu bulundu

  AA
  25.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de telekulak skandalıyla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde, aralarında Başbakan David Cameron'ın eski iletişim danışmanı Andy Coulson ile News International şirketinin eski yöneticisi Rebekah Brooks'un da yer aldığı 8 kişi suçlu bulundu.

  Ülkede, medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu ve kapatılan "News of the World" pazar gazetesinin çok sayıda kişinin telefonunu yasa dışı olarak dinlediğinin ortaya çıkmasının ardından geçen yıl başlatılan "Weeting" isimli polis operasyonu kapsamında, skandala ilişkin deliller incelendi.

  İncelemenin ardından, Kraliyet Savcılık Kurumu'ndan bugün yapılan açıklamada, 8 kişinin skandala ilişkin toplam 19 suçla yargılanmasına karar verildiği bildirildi.

  Operasyon kapsamında 8 kişi de daha önce gözaltına alınmış ve ardından serbest bırakılmıştı.

  Murdoch medya imparatorluğunun “Kızıl Prensesi” Brooks ile Coulson'ın yanı sıra yargılanacak kişiler arasında, "News of the World" gazetesinin eski çalışanları Stuart Kuttner, Greg Miskiw, Neville Thurlbeck, James Weatherup, Ian Edmondson ile özel müfettiş Glenn Mulcaire de bulunuyor.

  Gazeteciler 2001-2006 yılları arasında, eski İçişleri Bakanı David Blunkett, Jude Law, Sienna Miller, Angelina Jolie, Brad Pitt gibi çok sayıda kişinin telefonunu ve sesli mesajlarını yasa dışı olarak dinlemekle suçlanıyor."

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı