Gündem Haberleri

  Kızgın Veli

  Hürriyet Haber
  12.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tramvay kazasının hesabını okul müdüründen soruyor

  Tramvaydan düşen kızı Ülver Genç'in okula gittikten sonra hastaneye gönderilmediğini iddia eden velisi Ayten Genç, okula kızgın. Okul müdiresi Aynur Kabalak ise kaza geçiren öğrencinin hastaneye gitmesine, İngilizce sınavı nedeniyle velisinin engel olduğunu savunuyor.

  TRAMVAYDAN düşen kızına okulunda gerekli ilginin gösterilmediğini, doktora bile götürülmeyerek hayatıyla oynandığını iddia eden Ayten Genç, Beyoğlu Anadolu Lisesi Müdürü'nü ayrımcılık yapmakla suçladı. Genç, ‘‘Kızımın yerinde mali durumu daha iyi biri olsaydı, elleriyle hastaneye götürürlerdi. Oysa çocuğumun hayatıyla oynadılar. Bu işin peşini bırakmayacağım’’ diyor.

  Okul müdiresi Aynur Kabalak ise iddiaları gülünç karşılıyor. Müdire ‘‘iddiaların tam tersine, biz hemen hastaneye götürülmesini istedik, velisi sınava girdikten sonra gitmesini istedi,’’ diyor.

  Tramvay kazası

  Beyoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Ülver Genç, 25 Ekim 2000'de okula giderken tramvaydan düştü. Kafasını yere çarpan, sağ kolunun üzerine düşen Genç, çevredekilerin yardımıyla ayağa kaldırılarak, okuluna gönderildi. Boş geçen ilk dersin ardından kendini kötü hissetmeye başlayan genç kız, rehberlik öğretmeninin yanına gitti. Bir süre sonra haber verilen annesi Ayten Genç okula geldiğinde, kızını yarı baygın buldu.

  Genç, ‘‘Kızımın düştüğünü telefonda söylemediler, hasta dediler. Ben gittiğimde düşmesinin üzerinden saatler geçmişti. Hastaneye götürmek istedim. Müdire Hanım ‘İngilizce sınavı var, akşam götürürsün’ diye izin vermedi. Yalvardım. ‘Çocuğum belki de iç kanama geçiriyor, belki de beyin kanaması geçiriyor’ dedim. Sonunda ‘Al götür’ diye adeta azarlayarak izin verdiler’’ iddiasında bulundu.

  İddia geçersiz

  Okul müdiresi Aynur Kabalak ise iddiaları gülünç karşıladı. 28 yıllık eğitimci olduğunu belirten Kabalak, ‘‘Böyle bir olayla ilk kez karşılaşıyorum. Çocuk tramvaydan düşmemiş, atlamış. Olay zaten okul dışında olmuş. Bunca iş arasında otobüs duraklarında çocuk kovalayacak değiliz. Hem iyi olduğunu çocuğun kendisi söylemiş. Veli, dengesiz bir veli. Kendisi buradan ayrılırken, müdür muavinine teşekkür ederek gitmişti’’ diye konuştu. Olayın peşini bırakmayacağını söyleyen Ayten Genç, ‘‘Çocuğumun bir şeyinin olmaması bir şans. Peki ya gerçekten beyin kanaması geçirseydi ne olacaktı? O öldükten sonra mı kabul edeceklerdi hatalarını’’ dedi. Kızı Ülver'i Odakule'nin önünden Taksim Meydanı'na kadar yürütmek zorunda kaldığını anlatan Ayten Genç,‘‘Kızım Ülver meydanda baygınlık geçirdi. Polislerin yardımıyla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne götürdüm, okul müdiresi bu kadarını bile yapamadı. Hepsi maddi durumumuz iyi olmadığı için’’ diye ağlıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı