Gündem Haberleri

  Kız öğrenciyi taciz eden işçiye 13 yıl hapis

  SAMSUN, (DHA)
  06.06.2013 - 13:31 | Son Güncelleme:

  Samsun'da, işçi olarak çalıştığı dershanedeki kız öğrenciye cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılanan 49 yaşındaki Recep Resul Ş., 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  İddiaya göre, geçen yıl Ağustos ayında 13 yaşındaki Z.Ö., canının sıkkın olduğunu söyleyerek evli ve 3 çocuk babası Recep Resul Ş.’yi eve çağırdı. Recep Resul Ş., evde yalnız olan kızı taciz ederken dedesine yakalanıp şikayet üzerine tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıkan sanık, Z.Ö.’nün kendisine sürekli mesaj çektiğini ve eve de onun çağırdığını ileri sürerek, "Konuşmak istediğini söyledi. Sesi ağlamaklıydı. Eve gidince kapıyı açtı. ’Dışarıda gidip konuşalım’ dedim. Ama kabul etmeyip beni içeriye aldı. Üzerimiz giyinik konuşurken dedesi içeriye girdi. Korktuğum için kaçtım. Bana iftira atıyor" dedi. Duruşmaya gelmeyen Z.Ö. ise daha önceki ifadelerinde sanıktan şikayetçi olduğunu söylemişti. Mahkeme, Recep Resul Ş.’ye ’cinsel istismar ve konut dokunulmazlığınığı ihlal etmek’ suçlarından toplam 13 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı