GeriGündem Kız öğrenci kadın öğretmeni dövdü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kız öğrenci kadın öğretmeni dövdü

Kız öğrenci kadın öğretmeni dövdü
refid:15074364 ilişkili resim dosyası

ADANA’da bir Anadolu Lisesi’nin öğrencisi 15 yaşındaki İ.A. derste kendisini uyaran İngilizce öğretmeni 2 çocuk annesi 44 yaşındaki F.Y.’yi arkadaşlarının gözü önünde döverek hastanelik etti.

Geçen hafta yaşanan olayda, iddiaya göre, F.Y., dönem başında dağıttığı İngilizce okuma kitaplarını isteyip, not vereceğini söyledi. Derste İ.A.’yı sözlüye kaldıran F.Y., öğrencisinden kitabı getirmediğini ve sözlüye kalkmayacağı cevabını aldı. Öğretmen not verirken, kız öğrenci, bir kitabı öğretmenin masasına koyup, “getirdim” dedi. İ.A. gülerek yerine otururken, öğretmen ise, “Hayret ediyorum sana. Nasıl gülüyorsun böyle, arkadaşlarından utanmıyor musun?” dedi. Kız öğrenci, “Senden mi utanacağım?” diye karşılık verdi.
 
F.Y., arka sırada oturan İ.A.’nın yanına giderken öğrenci çığlık atmaya başladı. Sinirlenen öğretmen, genç kızı susturmak için saçını çekti. Bu sırada, öğretmen ile öğrenci arasında arbede çıktı, kız öğrenci, kadın öğretmeni dövdü. Öğrenci çığlık atarak okuldan çıkarken, kanlar içinde kalan öğretmen, meslektaşlarının yardımıyla bir sağlık ocağına gitti. Tedavisi yapılan öğretmene 3 gün rapor verildi. Öğretmenini hastanelik eden İ.A., disiplin kuruluna sevk edilerek ilk önlem olarak 3 gün süreyle okuldan uzaklaştırıldı. Başına ilk kez böyle bir olay geldiğini anlatan 22 yıllık öğretmen F.Y., öğrencinin çok saygısızca davrandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Onu uyarmak isterken çığlık attı. Ben de susması için saçını çekmek istedim, ama bu sırada bana saldırdı. Her yerimi çimdikleyerek, vurarak kanattı. Tırnakları çapa gibi olunca beni bu hale getirdi. Özür dilediler, ancak ben kabul etmedim. Adli takip başlatılmasını istemedim. Şu an okulun disiplin kurulunda görüşülüyor. Onun başka bir okula gitmesini istiyorum. Okuldaki prosedürün sonuçlanmasını bekliyorum. 22 yıllık öğretmenlik hayatımda hiç karşılaşmadığım bir durum, ilk defa başıma geldi. Ben yaptığının karşılıksız kalmasını istemiyorum. Dönem boyunca onu yaptığı hatalardan dolayı çok kez affettim. Henüz 9’uncu sınıfta, önümüzde 3 yıl var. İster istemez dersine girebilirim. En ufak bir problem yaşandığında bu olaydan olduğu düşünülecektir. O yüzden en sağlıklısı bu okuldan ayrılmasıdır.”
Öğretmeninin kendini suçladığını öne süren İ.A. ise, “Benden kitap istedi, evde unuttuğumu söyledim. Sonra çantamda görünce götürdüm. Sırama otururken, bir şey söyledi. Bütün arkadaşlarım bana bakınca ben de güldüm. Bunun üzerine bana hakaret etti, üzerime yürüdü, saçıma yapıştı. Neye uğradığımı şaşırdım. İlk başta şok geçirdim. Bırakmasını istedim ama beni bırakmadı. Kollarından tutup itmeye çalıştım. Arkadaşlarımın yardımıyla ayrıldık. Tırnaklarım da uzun olunca izi kalmış. Yaralı olduğunu sonradan öğrendim. O anda ne yaptığımı bilmiyorum. Beni bırakması için ellerini tutmuştum. Ben sadece kendimi savunmak istedim, ama suçlu ben oldum. Özür dilemeye çalıştım ancak kabul etmedi” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle