Gündem Haberleri

  Kız kardeşlerden babaya korkunç suçlama

  Mehmet KAYMAK/ ADANA, (DHA)
  10.05.2010 - 12:45 | Son Güncelleme:

  ADANA’da üvey kızını öldürüp 3 kızına taşıttığı ve birine de tecavüz etti iddiasıyla gıyabında yargılanan 50 yaşındaki E.Y. geçen Mart ayında Bilecik'te yakalandı. Tutuklandıktan sonra çıkarıldığı ilk duruşmada suçlamaları reddeden E.Y., “Üvey kızımı öldürmedim. Kızıma da tecavüz etmedim. Kızlarımı da 15 yıldır görmüyorum” dedi.

  İddia şu an 28 yaşında olan N.Y., 22 yaşındaki M.Y. ve 21 yaşındaki S.Y.’nin, 2004’te, kaldıkları devlet yurdunda, başlarından geçen olayları yurt görevlisine anlatmasıyla ortaya çıkarken, suçlanan baba da uzun yıllar sonra yakalanabildi. 3 kız kardeşin iddiasına göre, tespih ustası baba 50 yaşındaki E.Y., 1995’te, o tarihte 5 yaşında olan üvey kızı Emine Y.’yi döverek öldürdü, ardından cesedi parçaladı. Ceset parçalarını da, tespih yaparken çıkan talaşların içine karıştırdı, daha sonra kızlarıyla çöpe taşıttırarak attırdı. Kızlardan N.Y. de, babasının 11 yaşında iken kendisine tecavüz ettiğini öne sürdü. Olayın polise intikal etmesi üzerine suçlanan baba bulunamadı, öldürüldüğü öne sürülen Emine Y.’nin de cesedine ve sağ olup olmadığına dair herhangi bir delil elde edilemedi. Ancak, E.Y., ‘Kasten adam öldürme’ suçundan 30 yıla kadar, ‘15 yaşını ikmal etmeyen öz kızı mağdurenin zorla ırzına geçmek, kızlık bozmak’ suçundan da 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle gıyabında 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı.

  Daha önceki duruşmalarda dinlenen kız kardeşlerden N.Y., 2004’te yapılan duruşmada, “Annem evi terk edince, babam başka bir kadınla gayri resmi evlendi. Çocuğu yere çarparak öldürdü. Sonra da yatağına koydu. Akşam annesi gelip çocuğunu görmek istediğinde, babam zorla uyuttuğunu söyleyerek bakmasını engelledi. Sabah da kadını kardeşimle bir yere gönderdi. Çocuğu da parçalara ayırdı. Kardeşimle birlikte, cesedi bir valizin içine koyarak çöpe bıraktık. Ertesi gün gelen çocuğun annesi, babamın ve çocuğun nerede olduklarını sordu. Bilmiyoruz deyince üzerimize yürüdü. Komşular araya girdi. Daha sonra komşular bizi polise teslim etti” dedi.

  TECAVÜZ İDDİASI

  1994’de Osmaniye’nin Kadirli İlçesi’nde otururken, annesinin, babasının baskı ve dayağından bıkıp, evi terk ettiğini bildiren N.Y., “Babam, çiftliğimizi kumarda kaybetti. Bana çok para bulması gerektiğini ve beni satacağını söyledi. Kabul etmeyince çok dövmeye başladı. Zorla ırzıma geçti. Sonra 3 kez daha yaptı” diye ifade verdi.

  Babasının üvey kardeşini döverken “Yapma baba” diye yalvardığını belirten M.Y. de, “Babam çocuğu kaldırıp kaldırıp yere vurdu. Ertesi gün uyandığımda cesedi parçalara ayırmıştı. ‘Bunları topla, gelince bunları görmeyeceğim. Çöpe atın, yoksa sizi de öldürürüm’ diyerek gitti. Sonra ablamla evi temizledik” dedi.
  Annesini hatırlayamadığını anlatan M.Y., tecavüz iddiasıyla hakkında ise, “Ablam ile daha çok ilgilenirdi. Bizi başka odaya gönderir, ablamı da yanına çağırırdı. Bir kez odaya girdiğimde ablam ile babamı yatakta çıplaktı. Ablam ağlıyordu” diye konuştu.

  Annesini ve öldürme olayını hatırlayamadığını kaydeden S.Y. de, “Babam bizi döverdi. O kadının çocuğunu da döverdi. Ama ben o çocuğun öldürülmesiyle ilgili hiç bir şey hatırlamıyorum” diye ifade verdi.

  3 kız kardeşin annesi 49 yaşındaki H.S. de, eski kocası E.Y.’nin kendisini döverek erkeklere sattığını, kaçıp canını zor kurtardığını söyledi. Öldürüldüğü iddia edilen kızın annesi R.T. de 2 ay kadar nikahsız yaşadığı E.Y.’nin kendisini de erkeklere pazarladığını iddia ederek “Bir gün akşam eve geldiğimde E.Y., çocukların uyuduğunu söyledi. Ertesi gün İskenderun’a gidip geldiğimde ev kapalıydı. E.Y.’yi bulup çocuğumu sorduğumda ‘Annen geldi. Çocuğu onunla gönderdim’ dedi. Ama hala çocuğumu bulamadım” dedi.

  Sanıktan şikayetçi olan, öldürüldüğü iddia edilen kızın öz babası 44 yaşındaki Ö.Y. de, “Ayrıldığım eşim, çocuğumu sanığın kaçırdığını, sanık da annesiyle gittiğini söylüyor. Ben 15 yıldır kızımı göremiyorum. Hayatta olduğundan da endişeliyim” diye konuştu.

  BİLECİK’TE YAKALANDI

  Üvey kızını öldürüp, cesedini çocuklarını attırdığı, kızına da tecavüz ettiği öne sürülen E.Y., geçen mart ayında, Bilecik’te yakalanarak, tutuklandı. Bilecik’te çobanlık yapan E.Y., 5'inci Ağır ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada suçlamaları kabul etmeyerek, “Nikahsız yaşadığım kadın beni zengin sanmış. Geçimimi zor sağladığımı öğrenince kızıyla birlikte evi terk etti. Üvey kızımı öldürmedim. Kızıma da tecavüz etmedim. Kızlarımı da 15 yıldır görmüyorum” diye konuştu.
  Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı