Gündem Haberleri

  Kız kardeşini kaçıran amca oğlunu öldürdü

  A.A
  31.10.2008 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Adana'da, sabaha karşı işlenen cinayette, katil zanlısı gencin kız kardeşi ile öldürdüğü amcasının oğlunun bugün evlenmek için nikah dairesinden randevu aldıkları öğrenildi.

  Gürselpaşa Mahallesi 154. Sokak'ta kız kardeşi Tuğba Ç'yi (21) kaçıran amcasının oğlu Cabbar Murat Ç'yi (37) bıçaklayarak öldüren Veysel Ç'nin (21) sorgulaması sürdürülüyor.

  Murat Ç'yi göğsünden, karnından, baldırından bıçaklanarak öldüren Veysel Ç'nin, olay sonrası yapılan sağlık kontrolünde yapılan testte 85 promil alkollü olduğu tespit edildi.

  Veysel Ç'nin Emniyet Müdürlüğündeki ifadesinde, cinayeti “namus” gerekçesiyle işlediğini belirterek, “Murat yüzünden kardeşimin adı mahallede kötü kadın olarak çıktı. Herkes konuşmaya başladı. Mahalleden geçerken tanıdıklarımın bana bakışları bile değişti. Babama, bu durumu hazmedemediğimi söyledim. Zaten onlar da namusumuzu kirlettiğini, kendilerinin de olayı kabullenemediklerini düşünüyorlar” dediği belirtildi.

  Olay günü arkadaşlarıyla alkol aldığını söyleyen Veysel Ç'nin “Sonra Murat'ı aradım, görüşmemiz gerektiğini söyledim. Benimle sonra konuşacağını söyledi. Dayanamadım eve gittim. O sinirle cebimden çıkardığım bıçağı rastgele salladım. Namusumu temizlemek için yaptım” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

  Tuğba Ç. ise ifadesinde Cabbar Murat Ç'yi çok sevdiğini, ailesinin karşı çıkmasına karşın evlenmek için tüm hazırlıkları yaptıklarını anlattığı belirtildi.

  Resmi nikahı kıydıktan sonra ailesinin daha ılımlı davranacağını tahmin ettiklerini anlatan Tuğba Ç'nin, “Murat, 'nikah kıyalım, onlar da kabul etmek zorunda kalacaklar. Bir süre sonra da gelinliğini giyebileceğin bir düğün yaparız' diyordu. Her şeyin daha güzel olacağını düşünürken, ağabeyim bizi ayırdı. Murat'ı bıçakladıktan sonra 'bizi mahalleye rezil ettin. Herkes arkamızdan konuşuyor' diye bana da saldırmaya kalkıştı” diye konuştuğu kaydedildi.

  Güvenlik gerekçesiyle Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kadın Sığınma Evine götürülen Tuğba Ç'ye psikolojik destek verildiği öğrenildi.

  Eşinden 4 yıl önce boşanan Cabbar Murat Ç, iki çocuğuyla 5 gün önce kiraladığı evde amcasının kızı Tuğba Ç. ile yaşamaya başlamış, sabaha karşı evine gelen genç kızın ağabeyinin bıçaklı saldırısı sonu hayatını kaybetmişti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı