GeriGündem Kız kardeşi, Dodi ile Di'nin aşkını anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kız kardeşi, Dodi ile Di'nin aşkını anlattı

Dodi El Fayed'in kız kardeşi Jemina Yassin, ağabeyi ile Prenses Diana'nın aşkını Hürriyet'e anlatırken, ‘‘Romeo ve Jüliet gibiydiler. Telefonla konuştuğumuzda o kadar mutluydu ki, beni Diana ile tanıştırmak için sabırsızlanıyordu’’ dedi.

Prenses Diana ile birlikte Paris'te geçirdiği kazada can veren Mısırlı milyarder Dodi El Fayed'in kız kardeşi Jemina Annas Yassin, ‘‘Diana-Dodi aşkının’’ içyüzünü Hürriyet'e anlattı.

Dodi'den 10 yaş küçük olan yaslı Jemina, Paris'te buluştuğu Barak'la konuşurken gözyaşlarına güçlükle hakim oluyordu. Dodi ile anneleri bir babaları ayrı olan Jemina, ‘‘11 yıl önce annemin ölümünden sonra birbirimize daha da yakınlaşmıştık. Bizim ilişkimiz ağabey-kardeş ilişkisinin çok ötesindeydi’’ dedikten sonra, Dodi'yle ilgili son anılarını şöyle anlattı:

TANIŞACAKTIK

‘‘Ağabeyimle son olarak telefonda konuşmuştuk. Bana çok ciddi bir ilişki olduğunu anlatmıştı. Ama, şimdi ikisi de öldüler. Aynı Romeo ve Jüliet gibi. O kadar mutluydu ki. Beni Diana'yla tanıştırmak istiyordu. Bunun üzerine eşim ve çocuklarımla Paris'e gelmiştim. İkisinin de mutlu olmasına sevinmiştim. Diana'yla tanışmak için sabırsızlanıyordum.’’

Anneleri Samira Kaşıkçı, Dodi ve Diana'nın artık sonsuza kadar birlikte olacakları için teselli bulduğunu belirten Jemina, ağabeyiyle Diana'nın ölümünde basının rolünü nasıl değerlendirdiği yolundaki sorumuza da şu yanıtı verdi: ‘‘Geçirdiğim şoku halen üzerimden atabilmiş değilim. Bu konuda konuşmak için zaman henüz erken. Ben meseleyi yetkililere bırakmayı tercih ederim. Ancak basının onları rahat bırakması, onlara bir şans vermesi gerekirdi.’’

Dodi'nin ölümü Jemina'nın yaşadığı ilk acı değil. Annesi Samira Kaşıkçı'nın Harrods'un sahibi ve Dodi'nin babası Muhammed el Fayed'den ayrıldıktan sonra evlendiği Suudi Arabistan'ın BM'deki Büyükelçisi Annas Yassin, Jemina'nın babası. Annas Yassin de yıllar önce aynı Dodi gibi trafik kazasında ölmüş. Bu kazada Jemina'nın büyükannesi de can vermiş. Bir süre sonra da Dodi ile Jemina'nın annesi Samira Kaşıkçı kalp krizinden ölmüş. Başından geçen onca acıya rağmen Allah'a olan inancını koruduğunu söyleyen Jemina, ‘‘Bir ailede üç büyük kaza çok fazla. Ancak geçirdiğim bu deneyimler beni daha güçlü kıldı. Belki de Tanrı beni sınıyor. Ama ben inancımı koruyorum. Zaten böyle ayakta kalabiliyorum’’ diyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle