Gündem Haberleri

  Kız-erkek ayrı kurslara izin

  Hürriyet Haber
  05.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanlığı, yeni yayınlanan yönetmelikle, özel öğretim kurumlarında karma eğitim yaptıracak ancak programın özelliğini dikkate alarak, yalnızca kız ve erkek öğrenciler için açılacak özel kurslara da izin verecek.

  ÖZEL Okullar Yönetmeliği’ni yeni kanuna göre tekrar düzenleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni yönetmelikte, özel öğretim kurumlarında karma eğitim yaptıracak ancak öğretim programının özelliği dikkate alarak yalnızca kız veya erkek öğrenciler için açılacak özel kurslara da izin verecek. MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan ve MEB’in internet sitesinde yer alan yönetmelik taslağında yer alan bazı maddeler şöyle:

  VALİLİK İZNİ "Özel okullar dışındaki özel öğretim kurumlarının açma izni valilik tarafından verilecek. Özel okulların açılabilmesi için bakanlığın izni gerekecek. Okul kurucu veya kurucu temsilcisi affa uğramış olsalar bile 6 ay veya daha fazla hapis cezasıyla hüküm giymemiş olmadığına ilişkin cumhuriyet savcılığından belge alması gerekecek. Açılacak kurumun binası 1999 yılından önce inşa edilmişse depreme dayanıklılık belgesi istenecek.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı