Gündem Haberleri

  Kız düşmanı cani

  Hürriyet Haber
  03.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eşinin karnındaki bebeğin kız olduğunu öğrenen adam çıldırdı, önce doğmamış bebeği, ardından 1 yaşındaki kızını öldürdü.

  Gaziantep'te kız çocuklarını sevmeyen Murat Karaca (30) , imam nikáhlı eşini döverek karnındaki kız bebeğin ölümüne neden oldu, sonra 1 yaşındaki kızını, başını kaynar suya sokup öldürdü. Bıçak imalatçısı Murat Karaca'nın, imam nikáhı ile evlendiği eşi Zeynep Güneş'ten (25) geçen yıl kızı oldu. Genç kadın doğum sonrası yine hamile kaldı. Karısına kız doğurması halinde kendisini ve çocuklarını öldüreceğini söyleyen koca, eşini geçtiğimiz pazar doktora götürdü. Ultrason muayenesinde birkaç gün sonra doğacak bebeğin kız olduğunu öğrenen Karaca, evde karısını dövdü. Bebeğin ölmesi için karısının karnına sopa ve tekmelerle vuran vicdansız adam, Güneş'in bayılması üzerine, bu kez kızı Kübra'ya yöneldi. Cani baba, başını tenceredeki kaynar suya soktuğu minik kızı öldürdü. Ertesi sabah Kübra'nın cesedini Yavuzeli İlçesi'nin Suboğazı Köyü'ne götürüp gömdü. Komşuları tarafından gece hastaneye kaldırılan Zeynep Güneş'in karnındaki bebeğin öldüğü belirlenerek operasyonla alındı.

  Polise ‘‘Düştüm’’ dedi

  Polise önce düştüğünü söyleyen Zeynep Güneş, daha sonra her şeyi anlattı ve Murat Karaca gözaltına alındı. Kızı ve karnındaki bebeği kocası tarafından vahşice öldürülen talihsiz kadın şöyle dedi: ‘‘Törelerimizde, evlendikten sonra kocamız bizi dövse de baba evine dönmemeyi öğrendik. Korktuğum için, kocamın kızımla beni dövdüğünü kimseye söylemedim. Bu vahşi adam, beni dövüp kızımı öldürdükten sonra teybe bir kaset koyup, oynamaya başladı.’’  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı