Gündem Haberleri

  'Kıyamet koptu... Tarif edemem, söktü attı'

  İHA
  11.01.2018 - 09:04 | Son Güncelleme:

  Kars’ta etkili olan fırtına çatıları yerinden sökerek metrelerce uzağa savurdu. Fırtınada 15 ev zarar görürken, telefon direkleri kırıldı, elektrik telleri koptu. Felaketi yaşayan Aziz Bozkurt, "Akşam hafif bir rüzgâr oldu. İlerleyen saatlerde kıyamet koptu. Ben dedim zelzele oldu. Deprem olacak, dışarı çıkamıyorum. Birden çatılar uçtu. İçeri kaçtık. Tarif edemem, fırtına vurdu, söktü, betonları söktü attı" dedi.

  Kars'ın Halefoğlu köyünde etkili olan fırtına, yaklaşık 15 evin çatısını yerinden söktü. Direklerin kırıldığı, bazı evlerin hasar gördüğü fırtınada can kaybı yaşanmazken, Mustafa Dülgeroğlu'na ait atölyenin çatısı tamamen uçtu, içindeki malzemeler de zarar gördü.

  Halefoğlu köyünde gece başlayan ve bir saat süren fırtına telefon direklerini kırdı, elektrik tellerini de kopardı. Fırtına, çatıları ve demirleri yerinden sökerek metrelerce uzağa savurdu. Evlerinden dışarı çıkamayan köylüler panik yaşadı.

  Kıyamet koptu... Tarif edemem, söktü attı


  'FIRTINA VURDU'

  Akşamüzeri rüzgârın etkili olduğunu ifade eden Aziz Bozkurt, "Akşam hafif bir rüzgâr oldu. İlerleyen saatlerde kıyamet koptu. Ben dedim zelzele oldu. Deprem olacak, dışarı çıkamıyorum. Birden çatılar uçtu. İçeri kaçtık. Tarif edemem, fırtına vurdu, söktü, betonları söktü attı" dedi.

  Evi hasar gören Adem Kaskurt korku dolu anları şöyle anlattı: "Tarif edilemez bir korku yaşadık. Ne oluyor? Kıyamet kopuyor... Anlayamadık. Çocuklar bize sarıldı. Baba, anne diye ağladılar. Bütün demirleri, hepsini savurdu buralara. Sabaha kadar uyuyamadık. Valimize sesleniyorum, köylümüz mağdur durumda. Kışın ortasında eli kolu bağlanmış bir şekilde kalmışız. Toplam 10-15 evin çatısı uçtu."

  Gece yarısı atölyesinin çatısı uçan Mustafa Dülgeroğlu, "Fırtına çatıyı uçurdu. Atölyedeki malzemeler zarar gördü, kablolar koptu. Geçimimi atölyemle sağlıyorum. 5 kız çocuğuna bakıyorum. Köyün en fakiri benim" diye konuştu.

  Halefoğlu köyünde etkili olan ve hızı saatte 150 kilometreyi bulan fırtına önüne ne geldiyse yıktı geçti. Çatıların uçtuğu, direklerin kırıldığı köyde can kaybı olmaması tek teselli oldu.

  Kışın ortasında evlerinin çatıları uçan köylüler yetkililerden yardım bekliyor.

  Kıyamet koptu... Tarif edemem, söktü attı

  Etiketler: Köy , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı