Gündem Haberleri

  Kıyamet gerçekten kopacak mı?

  Hürriyet Haber
  11.11.2009 - 19:06 | Son Güncelleme:

  Ekonomik kriz, büyük felaketler, toplu insan ölümleri, açılımlar, siyasi çalkantılar derken tüm dünya bir anda tek bir konuya odaklandı. Herkesin içini bir tedirginlik sardı. Üstüne üstlük bir de filmi yapıldı. Şimdi tüm dünya, 2012 yılında kopacak olan kıyameti konuşuyor.

  13 Kasım'da vizyona girecek olan 2012 fragmanı Video

  Aslında, kıyamet senaryosunun kaynağı Maya takvimi. Beş bin 125 yıllık bu takvim her biri 394 yıllık 13 çağdan oluşuyor. Ve 13’üncü çağ, 21 Aralık 2012’de sona eriyor. Dolayısıyla da bu tarihte kıyametin kopacak olması muhtemel görülüyor.

  2012’de kıyametin kopacağına inananların anlattığı bir başka senaryoya göre ise 2012 yılında dünyanın sonu gelmeyecek. Aksine bir aydınlanmanın başlangıcı olacak.

  Peki bu senaryoya göre ne olacak? / Foto Analiz

  Hal böyleyken, kıyamet senaryoları tüm dünya tarafından tartışılırken ve Vatikan’dan yapılan son açıklamaya göre Roma’da uzaylıların olup olmadığı bile masaya yatırılacakken insanın aklının karışmaması imkansız…

  Uzmanların da bu konuda fikir birliği sağladığı söylenemez. Kimi 2012’de tarihin en zor sınavına hazır olmamız için uyarıyor, kimi ise “Bunlar asparagas, inanmayın, birileri cebini doldurmak istiyor” diyor.

  Üç uzmandan üç görüş / Foto Analiz

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı