Gündem Haberleri

  Kıyafeti gerekçe gösterilip parktan çıkarılmak istenmişti... Bugün hakim karşısında

  Damla GÜLER/İSTANBUL
  19.12.2017 - 11:31 | Son Güncelleme:

  Maçka Parkı davası başladı. Davanın ilk duruşmasında olaydan sonra ilk kez karşı karşıya gelen güvenlik görevlisi Savaş İlter ve Çağla Köse savunma yapmayacaklarını söyledi. Mahkeme savunma almak üzere duruşmayı erteledi.

  Şişli’deki Maçka Demokrasi Parkı'nda güvenlik görevlisi Savaş İlter , "kıyafetinin uygunsuz olduğunu" söyleyerek Çağla Köse’yi parktan çıkarmak istemişti.

  Kıyafeti gerekçe gösterilip parktan çıkarılmak istenmişti... Bugün hakim karşısındaGüvenlik görevlisi İlter Çağla Köse’ye, “Böyle geziyorsunuz sonra tecavüze uğrayınca güvenlik bizi koruyamadı diyorsunuz” demişti.

  KARŞILIKLI ŞİKAYETÇİ OLDULAR

  Yaşanan olayın ardından güvenlik görevlisi Savaş İlter açığa alınmış, Köse ise güvenlik görevlisi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Karşılıklı suç duyurusunun ardından İlter hakkında, “hakaret” Köse hakkında ise, “kamu görevlisine hakaret” suçundan dava açıldı. Açılan davanın ilk duruşması bugün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davaya müşteki sanıklar Çağla Köse ve güvenlik görevlisi Savaş İlter katıldı.

  SAVUNMA YAPMADILAR

  Duruşmada güvenlik görevlisi Savaş İlter, avukatının olmadığını bu yüzden savunma yapmayacağını söyledi. Çağla Köse’nin avukatları ise savunma yapmak için süre istedi. Köse de savunmasını yazılı vereceğini söyleyerek süre istedi. Mahkeme iki tarafın da savunmasını almak üzere duruşmayı erteledi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı