Gündem Haberleri

  Kıvanç: Kişisel çıkışlar sol oluşuma zarar verir

  Hürriyet Haber
  15.01.2002 - 13:44 | Son Güncelleme:

  Solda Yeni Oluşum İstanbul Platformu Sözcüsü Özgül Beyazıt Kıvanç, "Yeni partinin oluşumu için tüm arkadaşlarımızdan birliktelik, özen ve duyarlılık bekliyoruz. Kişisel ve erken çıkışlar bu birlikteliğe zarar verecektir" dedi.

  Düzenlediği basın toplantısında Kıvanç, İstanbul'da "solda yeni oluşum" hareketini başlatan ve yeni partinin kuruluşunu yakından destekleyen sosyal demokratlar olarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

  Çağdaş, demokratik ve eşitlikçi topluma sahip bir ülkeyi yeniden kurabilmek amacıyla gerçek anlamda bir sosyal demokrat partiye gereksinim olduğuna inandıklarını dile getiren Kıvanç, kurulacak partinin yeni ve çağdaş bir yapı olarak Türkiye`ye deneyimi dışlamadan yeni siyasetçi ve ufuklar sunması gerektiğini kaydetti. Kıvanç, şöyle devam etti:

  "Yeni partinin kuruluş şablonu ve tasarımı, Türkiye'de birlikte üreterek ve paylaşarak yaşamak isteyen herkesi kucaklayabilmeli. Bu kapsamda tek parti kurulması en doğru çözüm olur. Yeni parti, sosyal demokrat düşüncenin evrensel kurallarını ülke değerleriyle birleştirmelidir. Sosyal demokrasinin özgürlük, eşitlik, paylaşımcılık, katılımcılık ve dayanışma gibi vazgeçilmez değerleri, yeni partinin de temel değerleri olmalıdır. Yeni parti, ülkede sivil demokrasinin kurulmasını isteyenlerin buluştuğu bir parti olmalıdır."

  Siyasette ismi öne çıkan ve yeni partinin kuruluşunda etkili olacak siyasetçilerden yeni partiye katkı sunmalarını ve bireysel istemlerini ön plana çıkarmadan özverili davranmalarını talep ettiklerini ifade eden Kıvanç, "Yeni partinin oluşumu için tüm arkadaşlarımızdan birliktelik, özen ve duyarlılık bekliyoruz. Kişisel ve erken çıkışlar bu birlikteliğe zarar verecektir. Temel ideolojik ayrımlar dışında birleştirici ve tek parti kuruluşunu kolaylaştıran kişi ve anlayışlar tarafımızdan desteklenecektir" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı