Gündem Haberleri

  Kitap

  Hürriyet Haber
  12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  1 Füreya Ayşe Kulin Remzi

  2 Bir Çift Yürek Marlo Morgan Dharma

  3 Bay Pipo S. Yalçın- D. Yurdakul Doğan Kitap

  4 Bir Dinazorun Gezileri Mina Urgan YKY

  5 Angela'nın Külleri-2 Frank Mc Court Epsilon

  6 Gerçeküstü Konuşmalar Yılmaz Erdoğan Sel

  7 Öteki Renkler Orhan Pamuk İletişim

  8 Savaşçı Doğan Cüceloğlu Sistem

  9 Doğduğum Yüzyıla Veda Murathan Mungan Metis

  10 Bir Geyşanın Anıları Arthur Golden Altın Kitaplar

  Japonya denilince akla ilk gelenlerden biridir geyşalar. Japonların geleneksel yaşama tarzlarının vazgeçilmez öğlerinden olan geyşalar üzerine birçok kitap yazıldı şimdiye kadar. Giyimleri, japon eğlencesindeki yerleri, nasıl yetiştirildikleri ve nasıl yaşadıkları inceleme konusu oldu. Arthur Golden, Bir Geyşanın Anıları adını verdiği romanını, ünlü bir geyşanın gerçek anılarından yola çıkarak oluşturmuş. İktidarı elinde tutan erkekleri oyalamak ve eğlendirmek için küçük yaştan itibaren eğitilmeye başlanan geyşaların yaşamını çarpıcı bir şekilde anlatıyor yazar.

  Yeni çıkan

  Simyacı romanıyla bir anda bütün dünyanın dikkatlerini üzerine çeken Brezilyalı yazar Paulo Coelho, mistik çobandan sonra 'ölmeye yatan' genç bir kadınla tanıştırıyor okurunu. Slovenya'lı Veronika'yla. Coelho'nun son romanı Veronika Ölmek İstiyor, akıl hastanesinde dünyayı yeni bir gözle algılamaya başlayan genç kadının toplumla ve yaşamla hesaplaşmasını konu alıyor. Simyacı, Beşinci Dağ ve Piedra Irmağının Kıyısında gibi romanlarında dinsel motiflerden oldukça fazla yararlanan Coelho bu kez insanların daha dünyevi soruları üzerine kafa yoruyor.

  Veronika Ölmek İstiyor

  Paulo Coelho

  Can Yayınları

  Not: Not: Bu listeler D&R'ın İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Adapazarı, Antalya, Bodrum, Bursa, Fethiye, Gaziantep, Mersin, Trabzon ve Samsun'daki toplam 33 mağazada yapılan satışlara göre hazırlanmıştır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı