GeriGündem Kıtaları koşarak geçmek için yarışıyorlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kıtaları koşarak geçmek için yarışıyorlar

Bugüne kadar çeşitli kıtalardaki etapları koşarak tamamlayan Serge Girard'ın Avrasya maratonu kapsamındaki Paris-Tokyo koşusu devam ederken, 275 gün sürmesi beklenen maraton için Fransız sporcu bugün de Sinop-Samsun etabını koşuyor.

Paris'ten 18 Aralık'ta yola çıkarak 275 günde Tokyo'ya ulaşmayı hedefleyen Fransız koşucu Serge Girard'ın (53) yaklaşık 15 gün önce giriş yaptığı Türkiye parkuru devam ediyor.

Bugünkü program kapsamında Sinop-Samsun etabını koşan Fransız sporcu, daha önce çeşitli kıtalardaki etapları koştuğunu belirterek, amacının Paris-Tokyo etabını tamamlayarak “Tüm kıtaları koşarak geçen kişi olmak” olduğunu söyledi.

Yaklaşık 19 bin 300 kilometrelik etabı 275 günde tamamlamayı hedeflediğini belirten Girard, belirlenen sürede hedefine ulaşması halinde bu alanda da bir rekora imza atacağını kaydetti.

Günde ortalama 72 kilometre koşan sporcuyu fizyoterapist olan eşi Laure Laure Magnan ile Eliane Martineu, Christian Cognot ile Fulvio D'agvanno da iki araçla takip ediyor.

Girard'ın daha önce de Afrika'da 8 bin 295 kilometrelik Dakar- Kahire (123 gün), Güney Amerika'da 5 bin 235 kilometrelik Lima-Rio de Janerio (73 gün), Amerika'da 4 bin 597 kilometrelik Los Angeles-New York (52 gün) ve Avustralya'da 3 bin 755 kilometrelik Perth-Sydney (46 gün) etaplarını koştuğu bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle