Gündem Haberleri

  Kışlalı için anma konseri

  Hürriyet Haber
  05.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BOMBALI bir suikast sonucu öldürülen Ahmet Taner Kışlalı, Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının düzenleyeceği bir konserle anılacak.

  Ankara Devlet Opera ve Balesi ile Cumhuriyet Gazetesi'nin ortaklaşa düzenleyeceği anma gecesinde, orkestra ve koro sanatçıları sevilen bestecilerin eserlerinden oluşan bir program sunacak.

  Şef Naci Özgüç'ün yöneteceği konserde Verdi'den Ahmet Adnan Saygun'a bir çok ünlü bestecinin eserlerinden seçmeler seslendirilecek.

  Bu akşam Opera Binası'nda yapılacak olan Ahmet Taner Kışlalı'yı Anma Konseri öncesinde, Kültür Bakanlığı ile opera ve bale yetkililerinin yanısıra Cumhuriyet Gazetesi yazarları da birer konuşma yapacak.

  Gönen'den Hayvanlar ve Ben

  KARİKATÜR sanatçısı Kemal Gönen'in Sayın Hayvanlar ve Ben adlı üçüncü kişisel sergisi 12 Şubat tarihine kadar Karikatürcülar Derneği Sanat Galerisi'nde izlenebilecek.

  Gönen'in 40 karikatürünün yeraldığı serginin ana teması ‘‘çocuklar ve hayvanlar.’’

  Mizah yazarı ve karikatürist Kemal Gönen, 1964 Antakya doğumlu. Birçok karma karikatür sergisine de katılan Gönen'in Ahmet Gülüm ile birlikte derlediği Dikkat Yazılı Var ve Yine Mi Yazılı Var? adlı iki kitap çalışması var. Bu iki kitabın karikatürlerini de çizen Gönen 1999 da Karikatürcüler Derneği'nin Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı