Gündem Haberleri

  Kıskanmak'tan ilk görüntüler

  Hürriyet Haber
  28.08.2009 - 12:58 | Son Güncelleme:

  C Blok ile başladığı sinema kariyerinde Masumiyet, Üçüncü Sayfa, Yazgı, İtiraf, Kader ve Bekleme Odası gibi filmleriyle devam eden Zeki Demirkubuz'un yeni çalışması Kıskanmak kasım ayında seyirciyle buluşuyor.

  İŞTE FİLMİN FRAGMANI

  Nahit Sırrı Örik'in 1946'da yazdığı aynı adlı romandan uyarlanan film 1930'lu yılların Zonguldak'ında geçiyor. Demirkubuz'un "Çirkin olmaktan güzelliğin nasıl göründüğünü anlatmaya çalıştım" dediği filmin oyuncu kadrosunda Serhat Tutumluer, Nergis Öztürk, Berrak Tüzünataç, Hasibe Eren, Bora Cengiz, Münire Apaydın, Radife Baltaoğlu yer alıyor.

  1930’lu yılların Zonguldak'ında geçen bir dönem filmi olan 'Kıskanmak', kendini çirkin algılayan bir kadının kıskanma duygularını temel alıyor.

  Örik'in romanından uyarlanan film ağabeyinin; güzelliğiyle herkesi büyüleyen karısı Mükerrem'i hastalıklı bir şekilde kıskanan Seniha'nın öyküsünü anlatıyor. Seniha sadece karısını değil kendi öz ağabeyinin güzelliğini bile kıskanıyor. Çünkü o çirkinlerin asla sevilmemeye ve güzeller için kendilerini feda etmeye yazgılı olduklarını daha küçük yaşlarında öğrenmiş... Türk edebiyatının belki de tek 'negatif ana kahramanı' Seniha..

  Filmin Kasım 2009'da gösterime girmesi planlanıyor.

   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı