Gündem Haberleri

  Kısır çekişmeyle vakit kaybedemeyiz

  Hürriyet Haber
  31.10.2003 - 01:51 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ‘‘Boş lafla, kısır çekişmeyle, politik kavgalarla kaybedecek bir anlık vakti olmadığını’’ vurgulayarak, türban tartışmalarına nokta koydu. Erdoğan, Ankara'ya mahkûm zihniyetle ülkenin yönetilemeyeceğini de söyledi.

  Dün sabah Ankara Sanayi Odası'nın (ASO) kuruluşunun 40'ıncı yıldönümü törenine katılan Erdoğan, ‘‘Bu tuzaklara düşmeden ve milletimizi de düşürmeden hizmet adına gerekenleri, vazgeçilmez önceliğimiz yapmaya devam edeceğiz’’ dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu için de, ‘‘Onunla ilgili gündem bitti’’ demekle yetindi .

  Erdoğan daha sonra, düşman işgalinden kurtuluşunun 83'üncü yıldönümü törenlerine katılmak üzere Kars'a gitti. ‘Ata’ uçağı ile dün saat 12.30'da Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile birlikte Kars'a gelen Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen türbanlı kadınlara ‘Hayırlı Ramazanlar’ dileğinde bulundu. Daha sonra törenlerin yapıldığı Süleyman Demirel Parkı'na geçen Erdoğan, iki mutluğu bir arada yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

  ‘‘Ramazanın rahmet dolu günlerinin ülkemiz için aydınlık yarınlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Dün tarihe yön veren bir heyecanı yaşadık. Gelecekte tohumlarını attığımız muasır medeniyetler seviyesine çıkacak bir Türkiye yaratacağız.’’

  Erdoğan,
  ‘‘Yerel yönetimler seçimi var. Türkiye genelinde farklı bir dönem başlayacak.Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkacağız’’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı