GeriGündem Kışanak: Gül ile üzüntülerimizi paylaştık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kışanak: Gül ile üzüntülerimizi paylaştık

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmeyi parti olarak “takdirle karşıladıklarını” belirterek, “Zor dönemeçten geçtiğimiz bu günlerde sıkıntılarımız, kaygılarımız, üzüntülerimiz var. Bunları birbirimizle paylaştık” dedi.

Kışanak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yaptığı görüşme sonrasında, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kışanak, Cumhurbaşkanı Gül'ün siyasi partilerin genel başkanlarıyla görüşme yaptığını, BDP adına Genel Başkanları Selahattin Demirtaş'ın yurt dışında olması nedeniyle görüşmeye partisi adına kendisinin katıldığını söyledi.


Cumhurbaşkanı Gül ile ülkenin içinde bulunduğu süreçteki gelişmeleri ve hassasiyeti paylaştıklarını ifade eden Kışanak, şunları kaydetti:
“Zor dönemeçten geçtiğimiz bu günlerde sıkıntılarımız, kaygılarımız, üzüntülerimiz var. Bunları birbirimizle paylaştık. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün şahsında böyle bir arayışın, böyle bir çabanın olmasını doğrusu parti olarak taktirle karşılıyoruz. Hepimizi derinden üzen, kaygılandıran bir gidişat varsa buna herkesten önce müdahil olması gereken bir makam olarak görüyoruz Cumhurbaşkanlığı makamını. Bu nedenle bugün yaptığımız görüşmenin çözüm noktasında katkı sağlayacağını umuyorum, temennimiz bu yönde.”

“ÇÖZÜM ÖNERİSİ PAYLAŞMADIK”

Kışanak, bir gazetecinin “Çözüm önerisi sundunuz mu?” sorusuna, “Bizim şimdiye kadar kamuoyuyla paylaştığımız düşüncelerimizi kendisiyle paylaştık. Yeni bir çözüm önerisi paylaşmadık. Cumhurbaşkanlığı makamının bu ülkede bir ağırlığı, misyonunun olduğunu, yurttaşlara hitap etme konumunda olduğunu ve Cumhurbaşkanlığımızın bu misyonu yerine getireceğini düşünüyoruz. Ayrıca Meclis'in de bunu en kısa sürede gündeme alması gerektiğini ve sorunların çözüm yerinin Meclis olduğunu düşünüyoruz” yanıtını verdi.


Kışanak, bir başka gazetecinin “Cumhurbaşkanı Gül'ün bu yönde bir mesajı olup olmadığı” yönündeki sorusuna karşılık, “Sorunları hep birlikte paylaştık. Sıkıntıları paylaştık. Sayın Cumhurbaşkanı ile son gelişmeleri değerlendirdik” dedi.


“Sizin bir talebiniz oldu mu? sorusu üzerine de Kışanak, “Bu bir görüşmeydi. Bu bir talep bildirme toplantısı değildi. Taleplerimizi, düşüncelerimizi grup toplantısında bir kez daha dile getireceğiz. Muhalefet partisi olarak bu konuyu sürekli gündeme getiren bir partiyiz. Görüşlerimizi ve düşüncelerimizi anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle