Gündem Haberleri

  Kışanak: Çaycımız Ape İhsan’ı polis ajanlığa zorladı

  ANKARA
  07.05.2013 - 16:04 | Son Güncelleme:

  BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Öcalan tutanaklarının sızmasının ardından, partilerinin genel merkezindeki ikinci bir çaycı vakasını gündeme getirdi. Kışanak, en güvenilir elemanlarından olan “Ape İhsan” diye hitap ettikleri çaycıyı polisin şantaj ve tehditle ajanlığa zorladığını belirterek, “Bakan’ın önüne koyduk. Bir siyasi partinin genel merkezine ajan sokmaya çalışmak hangi çözümün aracı olabilir?” diye sordu.

  Kışanak partisinin grup toplantısında şunları söyledi: “Partimizin genel merkezinde çalışan İhsan G. isimli bir arkadaşımız var. Biz ona kısaca İhsan amca diyoruz. Yaşlı emektardır. Ape İhsan, partide kalır, gece görevli sayar kendini, partide yatar. Ancak öğreniyoruz ki son iki aydır, polisler tarafından ajanlığa zorlanmaktadır. Defalarca arayıp rahatsız ediyorlar, ‘Gelmek görüşmek istiyoruz’ diyorlar, savuşturuyor. Cep telefonunu buluyorlar, otobüs durağında aynı tacize muhatap kalıyor. Kendisini otobüse atıyor, yol boyunca zorluyor polis.

  ARAÇLA GÖTÜRDÜLER

  Kışanak: Çaycımız Ape İhsan’ı polis ajanlığa zorladı
  Tutanakları çaycı kaçırdı polemiği
  Daha önce de İmralı tutanaklarının basına sızmasıy sonrası “BDP çaycısı sızdırdı” iddiaları ortaya atılmıştı. BDP bir süre sonra açıklama yaparak iddiaların aksine tutanakları parti meclisi üyeleri Rauf Kocaman ve Resul Baykara’nın çoğalttığını, basın bürosu çalışanı Ali Özgüç’ün de aldığı kopyayı, Dicle Haber Ajansı muhabiri Alper Atalay ile paylaştığını açıkladı.. Tutanakları çoğaltan iki üye istifa ederken, basın görevlisinin işine son verildi.
  Detayı için tıklayınız

  Onu bir araca bindirip götürüyorlar. Açıkça ‘Bizim ajanımız olacaksın, BDP’de ne konuşuluyor bize anlatacaksın’ diyorlar. Tehdit ediyorlar, ‘Eğer kabul etmezsen bir yerde bir olay yapar senin üzerine yıkarız’ diyorlar. 4 Nisan’da yine arıyorlar, görüşmek istediklerini söylüyorlar. Eve gelsinler diyor, yöneticiler geliyor, polis kaçıyor. Telefon numarası 05.. 8... ajanlık teklif edilmiş, tehdit edilmiştir. 34 xx ..98, aracın plakası da budur. Suç duyurusunda bulunduk, Bakan’ın önüne koyduk. Bize izahat yapmaları lazım. Bu nasıl devlet! Bir siyasi partinin genel merkezine ajan sokmaya çalışmak hangi çözümün aracı olabilir? Ne yapmak istiyorsunuz, insanları tehditle ajanlaşmaya zorlamak çözüm mantığı mıdır? BDP’ye yönelik sayısız saldırı oldu, hiçbirinin faili yakalanmadı, artık Ape İhsan’a yaptıkları sabrımızı taşırdı. Zaten yasa dışı dinleme ayyukta, hukuk mu tanıyorsunuz?

  AKP’YE GÜVENEREK GİRMİYORUZ

  ‘Askeri vesayetle hesaplaştık, ordu hükümetin emrinde’ deniyor, operasyon izni vermek yetkisini idari kurumlara vermiştir, bunu da ifade etmiştir. Biz bu açıklamaları teminat olarak kabul ediyoruz. Bir operasyondan, provokasyondan doğrudan hükümeti sorumlu tutarız. Herhangi bir operasyonun sorumlusu doğrudan hükümet ilgili bakanlar ve valiler olacaktır. Biz AKP’ye güvenerek çözüme girmiyoruz. Kendisinize güvenin, mücadelenize güvenin, kararlılığınıza güvenin.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı