Gündem Haberleri

  Kış olimpiyatlarına güçlü İnternet desteği

  Hürriyet İnternet
  20.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  IBM PC bölümünü satın aldıktan sonra dünyanın en büyük 3. PC üreticisi haline gelen Lenovo, Torino 2006 Olimpiyat Kış Oyunları ve Pekin 2008 Olimpiyat Oyunlarının bilgi işlem araçları sponsorluğunu üstlendi. Lenovo, Torino’daki atletler, gazeteciler ve resmi görevliler için, olimpik oyun tarihinde atletlere en yüksek kişisel bilgisayar kullanım oranını sağlayarak yedi adet “Lenovo İnternet salonu” kurdu.

  IBM PC bölümünü satın aldıktan sonra dünyanın en büyük 3. PC üreticisi haline gelen Lenovo, Torino 2006 Olimpiyat Kış Oyunları ve Pekin 2008 Olimpiyat Oyunlarının bilgi işlem araçları sponsorluğunu üstlendi.

   

  Lenovo atletlerin, koçların ve eğitimcilerin aileleri ve taraftarlarıyla iletişimlerini sürdürmeleri için Torino 2006 Olimpik Kış Oyunlarında ThinkPad dizüstü bilgisayarlar ve ThinkCentre masaüstü bilgisayarlarla donatılmış yedi adet“İnternet salonu” kurduğunu bildirdi. İsteğe göre tasarlanan Lenovo internet salonları, Torino, Sestriere ve Bardonecchia'daki Olimpik Köylere yerleştirilecek ve Olimpiyat geçmişinde atletler için kişi başına en yüksek kişisel bilgisayar kullanım oranını sağlayacak.

   

  26 Şubat’ta Olimpik Kış Oyunlarının sona ermesine kadar devam edecek olan Lenovo İnternet salonları, atletlere, eğitimcilere, koçlara ve Olimpik Ailenin diğer üyelerine canlı bir sosyal ortamda üretkenliklerini sürdürebilmeleri için kaynak oluşturuyor.

  İnternet salonlarında Telecom Italia tarafından sağlanan geniş bant İnternet bağlantısına sahip 165’in üzerinde ThinkPad ve ThinkCentre işlem birimi bulunuyor. Ana Basın Merkezinde, Torino’da gazeteciler tarafından kullanılmak üzere ek bir Lenovo İnternet salonu yer alıyor.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı