GeriGündem Kırmızıgül sevgisi dünyasını kararttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kırmızıgül sevgisi dünyasını kararttı

Türkücü Mahsun Kırmızıgül'ün sesini taklit edip şarkıcı Adnan Şenses'i dolandıranlar, Kırmızıgül'ün fanatik hayranı otobüs işletmecisi Enver Özpınar'ın da hem yuvasını yıktılar, hem iflasın eşiğine getirdiler. Enver Özpınar, 5 yıl hapis istemiyle yargılanan 5 sanıktan birini teşhis etti.

Harem Otogarı'nda 20 yıldır otobüs işletmeciliği yapan 43 yaşındaki Enver Özpınar'ın yaşamı, hemşerisi Mahsun Kırmızıgül'ün sesini taklit eden bir kişi tarafından cep telefonundan arandığı günden itibaren kábusa döndü. Telefonda Kırmızıgül sandığı kişiye ve yakınlarına 70 milyar lira gönderdiğini söyleyen Enver Özpınar, yaşadıklarını şöyle anlattı:

‘‘Telefondaki kişinin sesi, tanıştığım ve hayranı olduğum hemşerim Mahsun Kırmızıgül'ün sesine çok benziyordu. İlk aradığında bir yakınına otobüsle seyahat etmesi için para göndermemi istedi. Daha sonra farklı bahanelerle benden sürekli para istedi. Gönderdiğim paralar 70 milyarı buldu.’’

Enver Özpınar, ‘‘Hemşerim ve sevdiğim bir sanatçı olduğu için ona güvendim. Ona para göndermek için bankadan ve arkadaşlarımdan borç almıştım. Ödeyemeyince evime haciz geldi. Üç çocuğumun annesi eşim Emine Özpınar beni terk etti’’ dedi.

Mahsun Kırmızıgül'ün kardeşi Yusuf Kırımzıgül'e ulaşıp yardım isteyen Enver Özpınar, ‘‘Ağabeyimin sesini taklit eden dolandırıcılar var cevabını alınca şok geçirdiğini, o günlerde türkücünün sesini taklit ederek, şarkıcı Adnan Şenses'ten para koparan şebeke yakalanınca polise başvurduğunu söyledi. Özpınar, 5 sanıktan biri olan ve elden para verdiği Dilek Yıldız'ı teşhis etti. Üsküdar 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Mahsun Kırmızıgül'ün sesini taklit ederek, Adnan Şenses'i 4 bin dolar (yaklaşık 5 milyar 800 milyon lira) dolandırdığı iddiasıyla, 5 yıl hapsi istenen Suat Bayraktar, Enver Özpınar'ı dolandırmadığını iddia etti.

Mahkeme, Enver Özpınar'ın cep telefonu konuşmalarının dökümünün alınması için Telsim'e yazı yazılmasına karar verdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle