Gündem Haberleri

  Kırıkkale Türk Telekom binasında yangın

  A.A
  23.08.2006 - 14:15 | Son Güncelleme:

  Kırıkkale'de Türk Telekom binasında çıktı. Yangın nedeniyle elektrikler kesildiği için Türk Telekom'da yaklaşık 3 saat işlem yapılamadı.

  Cumhuriyet Meydanı'ndaki Türk Telekom İl Müdürlüğü binasının zemin katındaki kalorifer dairesinde özel bir firmaya bağlı işçilerin doğalgaz tesisatı döşeme çalışması sırasında fuel oil kazanı kaynakla kesilirken sıçrayan kıvılcımlar kazanın yakıt tortusunun alev almasına yol açtı.

  20 tonluk kazanın alev almasıyla bina bir anda dumanlar içinde kalırken işçiler dışarı çıkmayı başardılar. Yangın yerine gelen Kırıkkale Belediyesi ve MKE itfaiyelerinin uzun uğraşları sonucu yangın güçlükle kontrol altına alındı.

  Duman nedeniyle itfaiye görevlileri binaya oksijen tüpüyle girerek yangına müdahale ettiler.

  Türk Telekom İl Müdürü İbrahim Çalışkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, binada doğalgaza geçiş amacıyla özel bir firmaya ihale edilen çalışmanın birkaç gündür sürdüğünü söyledi.

  Çalışkan şöyle konuştu:

  “Daha önce kaloriferli olan binamızda doğalgaz çalışması yapılıyordu. Zemin katta devam eden çalışma sırasında yaklaşık 20 tonluk fuel oil kazanını kaynakla sökmek istemişler, bu arada sıçrayan kıvılcım yüzünden kazanda bulunan fuel oil tortuları alev almış. Kazanı temizletmiştik, ancak sanırım kazanın dibinde tortu kalmış.”

  Binadaki yangın nedeniyle elektrikler kesildiği için bilgi işlem, tahsilat ve diğer hizmetler yaklaşık 3 saat süreyle yapılamadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı