Gündem Haberleri

  Kırık sandalye parmak kopardı

  Ali ÖZKAYA/İZMİR (DHA)
  27.02.2005 - 01:21 | Son Güncelleme:

  İzmir’de, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Demet Gürüz’ün, öğle yemeği için gittiği bir alışveriş merkezinde, oturduğu sandalyenin metal bölümüyle tahta kısmı arasına sıkışan sağ el işaret parmağının ucu koptu. Prof. Gürüz’ün parmağı hastanede dikildi.

  Prof. Dr. Demet Gürüz, geçen salı günü, arkadaşı Doç. Dr. Müge Elden ile Balçova’daki bir alışveriş merkezinde, öğle yemeği için birinci kattaki restoranlardan birinin masasına oturmak istedi. Çantasını masaya bıraktıktan sonra iki eliyle tutup altına doğru çekerek düzelttiği sandalyeye oturan Prof. Gürüz, büyük bir acı hissetti. Ayağa kalktığında, sandalyenin oturulan bölümüyle bu bölümün vidalandığı metal aksam arasına sıkışan sağ elinin işaret parmağının kanadığını farketti. Dikkatli baktığında parmağının ucunun tırnağıyla birlikte koptuğunu gördü. Elini peçeteyle saran Prof. Gürüz, sandalyenin arasında kalan parmak ucunu da yanına alarak Doç. Müge Elden’in kullandığı otomobille İzmir El ve Mikrocerrahi Hastanesi’ne gitti.

  3.5 SAATTE DİKİLDİ

  Prof. Gürüz’ün parmağı, 3.5 saatlik bir operasyonla, parmağın diğer bölümünden alınan doku ve deri de yamanarak yerine dikildi. Gürüz, ‘Bir ay elimi kullanamayacağım. Sonra da fizik tedavi başlayacak. Parmağımı eskisi gibi kullanıp kullanamayacağımı bilmiyorum. Ben bir öğretmenim. Bu kaza yazı yazmama engel oluşturursa mesleğimi yapmakta da zorluk çekeceğim’ dedi.

  Her gün çok sayıda insanın girip çıktığı bir alışveriş merkezinde başına gelene inanamadığını dile getiren Prof.Dr. Gürüz, ‘Arayıp geçmiş olsun bile demediler. Bu duyarsız davrandıklarını gösteriyor. İhmal yüzünden başka insanların da benzer acıları yaşamaması için, iyileştikten sonra gerekli hukuki yollara başvuracağım’ diye konuştu.

  Alışveriş merkezinin yetkililerinden Murat Karaboyun, çok sayıda sandalyeden bir tanesinin vidasının gevşemesinin gözlerinden kaçtığını, olaydan üzüntü duyduklarını söyledi. Karaboyun, ‘Güvenlik görevlisi arkadaşımız ambulans çağırmış. Ancak kendi araçlarıyla gitmeyi tercih ettikleri için yeniden telefon edip ambulansa gerek kalmadığını belirtmişler. Telefon numarasını bilmediğimiz için kendilerine ulaşıp arayamadık’ dedi.

  Görülmez değil görülmemiş kaza

  Prof. Dr. Demet Gürüz, ayaküstü yemek salonlarına her gün yüzlerce kişinin girip çıktığını belirterek ‘Bu tür yerleri çalıştıranların sorumluluk ve hizmet bilinci olmalı’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı