Gündem Haberleri

  Kırcı'ya özel sorgu ekibi

  Hürriyet Haber
  12.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Haluk Kırcı, İstanbul Emniyeti'nde 2 DGM savcısının da katıldığı özel bir ekip tarafından sorgulanıyor. Sorgulamada Kırcı'nın Bahçelievler katliamı dışındaki suçlamaları reddettiği öğrenildi.

  Susurluk Skandalı'nın kilit ismi Haluk Kırcı'nın sorgulanması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, Asayiş, Terörle Mücadele, Organize Suçlar ve İstihbarat Şubelerinin temsilcilerinden, özel bir sorgu ekibi kuruldu. Dört şubede görevli uzman polislerin, cinayet, terör, çete konularında ifadesine başvurdukları Haluk Kırcı'nın, Ankara'da 7 TİP'linin öldürülmesi olayı haricinde hiçbir suçu kabul etmediği bildirildi.

  Hüseyin Uzun'un, Ayvaz Korkmaz çetesiyle ilgili sorgulanırken Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şubesi'nde kendini asması üzerine ortaya çıkan sert tepkileri gözönüne alan DGM savcıları da sorgulamaya bizzat katılıyor. Susurluk, Türkbank ve Alaattin Çakıcı soruşturmalarını yürüten DGM Savcıları Aykut Cengiz Engin ile Engin Baltacı'nın, sorgulamaya katılmalarının bir nedeni olarak, Haluk Kırcı'nın ilişkide olduğu bazı üst düzey bürokrat ve emniyet yekilileriyle ilgili açıklamalarda bulunma ihtimali olduğu bildirildi. Dört şubenin yetkilisi ve iki DGM savcısının katılacağı sorgulamalar sayesinde, bazı suçlamalara temel teşkil edecek ortama izin verilmeyeceği görüşü emniyette ağır basıyor. Haluk Kırcı'nın sorgusu sürerken, eşi Vesile Kırcı ile birlikte yakalandıkları, Bahçelievler katliamı sanıklarından Bünyamin Adanalı'nın eşi Sibel Adanalı'nın 'Cürüm işleyenleri saklamak' suçlamasıyla savcılığa çıkarılacakları bildirildi.

  Önceki akşam gizlice şubeden çıkarılan Bünyamin Adanalı ise Pendik'te operasyon düzenlenen eve götürüldü. Evde ikinci bir arama yapıldı ancak , suç unsuruna rastlanmadı. Bu arada Adanalı'nın ifadeleri doğrultusunda, Kırcı'ya yardım ve yataklık eden 2 kişinin daha gözaltına alındı.

  Ölüm orucunda

  Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'nde aralıksız olarak sorgulanan Haluk Kırcı, dün 15.45'de, sağlık kontrolü için götürüldüğü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nden dönüşte, ölüm orucunda olduğunu açıkladı. Haluk Kırcı, basın mensuplarının sorduğu tüm soruları yanıtsız bıraktı. Kırcı'nın muayenesini yapan doktorlar da ölüm orucuna girdiğini doğrulayarak, henüz bir sağlık problemi olmadığını belirttiler.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı