GeriGündem Kiraz detoksuyla 3 günde toksinlere veda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kiraz detoksuyla 3 günde toksinlere veda

Kiraz detoksuyla 3 günde toksinlere veda
refid:20780616 ilişkili resim dosyası

Kışın artan kilo ve ödemlerden yaz aylarının nimetleriyle kurtulmak istemez misiniz? Üstelik sadece üç günlük bir programla! Kiraz detoksu sayesinde yaza hayalini kurduğunuz formda girebilirsiniz.

SİZ DE MERAK ETTİKLERİNİZİ SORUN, AHMET MARANKİ CEVAPLASIN

Kiraz detoksuyla 3 günde toksinlere veda

Kirazın faydaları saymakla bitmez. İdrar söktürücü özelliğiyle böbreklerin dostu olan kiraz, vücudu zehirli maddelerden temizler. Yapısında bulunan kinik asitle böbreklerin taş ve kum yapmasını önlediği ve varsa zamanla döktüğü, ayrıca safra kesesi taşının dökülmesine yardımcı olduğu da bilinmektedir. Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı olur.
Kirazda 12-25 miligram arasında antosiyanin bulunmakta ve bu maddenin ağrı kesici etkisinin aspirinden 10 kat daha fazla olduğu bilinmektedir. Günde 20 kiraz yemek, bir aspirin almakla eşdeğer görülüyor. Tabii bu arada kirazın doğal bir ağrı kesici olduğunu da belirtmekte fayda var.
Bu kadar fazla olumlu özelliği bir arada tutan kirazı yaz aylarının belli dönemlerinde bolca tüketmek gerekir. Tabii doğal, GDO’suz ve hibrit tohumlardan uzak üretilmiş kirazdan bahsediyoruz. Ve size, hem kirazdan maksimum verimi almanız hem de kışın kirlerinden arınmanız için üç günlük “kiraz detoksu”nu öneriyoruz.

Kiraz detoksu sırasında yapılması gerekenler

1 - Kiraz detoksuna başlamadan üç gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla hayvansal gıdalar (kırmızı et, tavuk eti, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi), kızartma, konsantre gıda, siyah çay, asitli içecekler ve beyaz ekmek tüketmemeye özen gösterilmelidir.
2 - Detoks süresi boyunca her gece yatmadan önce yarım kahve fincanı zeytinyağı ve taze sıkılmış limon suyu karışımı içilmesi tavsiye edilir.

/images/100/0x0/55eb64d0f018fbb8f8be470e

Kiraz detoksu nasıl yapılır?

18-19 ve 20 Haziran günlerinde uygulanacak program aşağıdaki gibidir:
Kahvaltı: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.
Öğle: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.
Akşam (Gün batımı sonrası): 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram kiraz tüketmeli.
Üç gün boyunca devam eden kiraz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay ya da muhtelif bitki çayları (biberiye, karabaş, kantaron ve adaçayı) ve PH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir (En az 1,5-2 litre). Bitki çaylarında tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.
Kiraz seçerken çok tatlı olan Napolyon kirazı yerine daha doğal, sarımtırak, beyaz ve küçük kirazlar tercih edilmelidir.

Kiraz bulamayan karpuzu denesin

Kiraza kolay ulaşamayanlar, “karpuz detoksu” ile de aynı şekilde kışın kirlerinden arınıp bedenlerinden toksin ve ödemleri atabilir. Karpuz detoksu, temmuz-ağustos aylarında ve eylül ayına denk gelen aydınlık dolunay günlerinde (13-14-15’inde) uygulanabilir. (Karpuz mevsimi uzun olduğundan.)
Karpuz detoksuna başlamadan üç gün önce, detoksun etkisini artırmak amacıyla hayvansal gıdalar (kırmızı et, tavuk eti, yumurta, süt ve süt ürünleri gibi), kızartma, konsantre gıda, siyah çay, asitli içecekler ve beyaz ekmek tüketilmemeli. İki detoks arasında geçen sürede de bu kurala uyulmalıdır.

Karpuz detoksu nasıl yapılır?

Kahvaltı: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.
Öğle: 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.

/images/100/0x0/55eb64d0f018fbb8f8be4710

Akşam (Gün batımı sonrası): 3 bardak bitki çayı ve kilosu 60-70 arasında olanlar 500 gram, 70’ten fazla olanlar ise 1000 gram karpuz tüketmeli.
Üç gün boyunca devam eden karpuz detoksunda, her öğünde en az 3 fincan yeşil çay ya da muhtelif bitki çayları (biberiye, karabaş, kantaron, adaçayı, papatya vs.) ve pH seviyesi yüksek, kaliteli, alkali sular bolca tüketilmelidir (En az 1,5–2 litre.) Bitki çaylarında tatlandırıcı olarak sadece çiçek balı kullanılmalıdır.

Beden temizliği

Kozmik Beden Temizliği, yılda iki defa, kozmozdaki ayın çekim kuvvetinden istifade edilerek ilkbahar ve sonbaharda yapılması önerilen bir uygulamadır. İlkbaharda (dolunayın aydınlık döneminde) mart, nisan, mayıs; sonbaharda (dolunayın karanlık döneminde) ise eylül, ekim, kasım aylarında, ayın gökteki hareketine göre, ayın 9’uncu günü beklenir. Ay dünyamızdaki suları çeker. Tabii ki bedenimizdeki suları da çekecektir. 15. gün dolunayda Kozmik Beden Temizliği yapılarak, karaciğer, safra ve kalın bağırsak temizliği yapılmış olur. Kozmik Beden Temizliği sonrasında kan değerlerinden bağışıklık sistemine olağanüstü değişiklikler yaşanır.

Ruhsal ve bedensel arınma metotlarının yapıldığı “Kozmik Beden Temizliği&Detoks”, hızlı kilo vermek amacıyla değil, toksinlerden arınmak ve sağlıklı yaşam formüllerini öğrenip daha kaliteli yaşayabilmek için uygulanan programlardır.

Programın başarıya ulaşmasında iki önemli kriterden biri, uygulama süresince tüketilen kozmik içecektir. Yeri gelmişken, şifalı kozmik içeceğimizin tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

İşte kozmik içecek

Her sabah içerek güne
zinde başlayın...
%40 Kırmızı pancar,
%30 Havuç,
%20 Doğal elma,
%5 Maydanoz,
%5 Dereotu,
Ispanak, tere, turp ve kereviz dönüşümlü olarak %5 oranında kullanılabilir. Unutmayın, sebze temizleyici, meyve besleyicidir.

'BİTKİLERİN EFENDİSİ' SORULARINIZI YANITLIYOR / WEB TV

MARANKİ'DEN ZAYIFLATAN KÜRLER / Foto Galeri

ÖNEMLİ NOT: Hastalıkları tedavi etmek, 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerin görevidir. Hürriyet aracılığıyla elinize ulaşan bu bilgiler, sağlıklı yaşam tavsiyeleridir. Kürlerde ve metin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye edilir.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle